Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaDonanımAcer’ın yeni oyun monitörü oyunseverlerin düşlerine girecek

Acer’ın yeni oyun monitörü oyunseverlerin düşlerine girecek

Acer’ın Nitro serisine eklediği yeni bir eser olan Nitro XV282K V3, 28 inç 4K UHD oyuncu monitörü olarak karşımıza çıkıyor. Geniş 178 derecelik izleme açısına sahip olan bu model, In-plane Switching (IPS) teknolojisi ile donatılmıştır. 1 ms GTG reaksiyon mühleti ile süratli hareket eden oyun sahnelerinde hareket bulanıklığını minimuma indiriyor. LED art aydınlatma, parlaklığı ve verimliliği artırarak görsel tecrübesi zenginleştiriyor. Tıpkı vakitte VESA DisplayHDR 400 sertifikasına sahip olan bu monitör, kontrastı artırarak daha canlı ve gerçekçi renkler sunuyor.

Nitro XV282K V3, 1.07 milyar renk takviyesiyle birlikte geliyor. Bu, 8-bit+FRC (10-bit Dithering ile) renk derinliği manasına gelir ve dinamik kontrast oranı 100,000,000:1’dir. AMD FreeSync Premium teknolojisi, oyun esnasında ekran yırtılmalarını engelliyor.

Acer’ın yeni oyun monitörü oyunseverlerin düşlerine girecek

Monitör birebir vakitte DCI-P3 renk gamının %90’ını kapsıyor ve yerleşik kontrast oranı 1,000:1 olarak belirtiliyor. Yükseklik ayarı, eğim ve döndürme açıları üzere esnek yerleştirme seçenekleriyle birlikte, monitörü duvara monte edebilme imkanı da bulunuyor. Etkin ekran alanı 621×341 mm ölçülerinde ve yansıma yapmayan bir ekran yüzeyine sahip.

Bu modelde 2W gücünde dahili hoparlörler yer alıyor. İrtibat seçenekleri ortasında HDMI 2.1 ve DisplayPort 1.4 bulunuyor. Bu temaslar yüksek yenileme suratlarını destekliyor ve bu monitörde azamî 150 Hz’ye kadar bir yenileme suratı mümkün. Monitörün fizikî özelliklerine baktığımızda, standı olmadan 14.6 inç yükseklik, 25 inç genişlik ve 2.9 inç derinlikte. Stand ile birlikteyse yükseklik 22.68 inç, genişlik 25.04 inç ve derinlik 10.59 inç oluyor. Tartı olarak standı olmadan 11.64 lb, standıyla birlikte 16.80 lb olarak belirtilmiş. Şu anda fiyat ve kullanılabilirlik hakkında bir bilgi verilmedi.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar