Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaİnternetAkıllı mesken teknolojileriyle yüksek faturalardan kaçınmak mümkün mü?

Akıllı mesken teknolojileriyle yüksek faturalardan kaçınmak mümkün mü?

Yaşam maliyetleri her dönemde geniş kitleler için önemli bir masraf kapısı olmuştur. Pandemi sonrsında yaşanan süreçlerde ise enerji fiyatlarının yükselmesiyle bugün artık tüm dünya bir evin aylık masraflarında önemli artışlar yaşandığını göz ardı edemeyiz.

Peki bu yüksek faturaları akıllı ev teknolojileriyle düşürmek mümkün mü?

Cevabımızı baştan verelim, evet.

Akıllı ev teknolojileri, farklı ürünlerle evlerin ihtiyaçlarına cevap veren çözüm üreten sistemler sunuyor. İçinde kimsenin olmadığı bir odanın aydınlatmasını kapatmaktan, siz işteyken kombiyi kısan, işten dönmenize yakın hafif hafif ısıyı artırarak evin en efektif şekilde ısınmasını sağlayan akıllı sensörlere, su ve elektrik tüketiminin kademeli faturalara uygun saatlerde akıllı şekilde yapılmasını sağlayan akıllı cihazlara kadar… Bir evi mümkün olan en düşük maliyetlerle yaşam alanına dönüştürmek mümkün.

Kış aylarında tüm dünya için ısınma maliyetleri büyük önem taşırken, sadece kombi fiyatları konusunda değil, UFO ısıtıcı veya klima fiyatları konusunda da yaşanan yoğun araştırmalar, tüketicileri en uygun seçimi yapmaya zorlar. Bu noktada, yaşadığınız bölgedeki enerji fiyatlandırmalarını ve mevsim koşullarını da göz önüne alarak, mümkün olan en iyi alternatifi belirledikten sonra alışveriş yapmanız önem taşıyor.

Aynı zamanda, satın aldığınız ürünle uyumlu çalışacak akıllı sensörleri ve akıllı ev ürünlerini de araştırmalı ve bu satın alma işlemini sadece bir klima, kombi veya elektrikli ısıtıcı satın almak olarak düşünmemeli, komple bir akıllı ısınma sistemi kurmayı planlamalısınız.

Örneğin, bir kombi satın alırken, odalara yerleştirecek ısı ölçerler ile odadaki peteklerin kendini doğru oranda açıp kapamasını sağlayacak cihazları da satın alma listenize eklemelisiniz.

Yüksek su ve elektrik tüketimi kader değil

 Su tüketiminin en fazla olduğu alanlardan biri olan, çamaşır makinelerini doğru saatlerde çalıştıracak dijital sensörler yardımıyla, çamaşır yıkama saatlerinizi elektriğin en ucuz saatlere denk getirmeniz ve çamaşırlarınızı yeterince biriktirdikten sonra yıkamanız size büyü avantaj sağlayacaktır. Aynı planın, bulaşık makineleri için de geçerli olduğunu unutmamalısınız. Evde olmasanız bile uzaktan çalıştırma komutu verebileceğiniz bir sistemle, su ve elektrik tüketiminizi minimuma indirebilirsiniz.

ADVERTORIAL

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar