Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaMobilXiaomi 14’ün süratli şarj özelliği netleşti

Xiaomi 14’ün süratli şarj özelliği netleşti

Xiaomi’nin amiral gemisi olarak nitelendirilen yeni telefonu Xiaomi 14, Çin’deki 3C sertifikasında görüntülendi. Bu, telefonun piyasaya sürülmesi için son bir adım olarak kabul edilir. 23127PN0CC model numarasını taşıyan aygıtın sertifikada belirtilen özelliklerine bakıldığında, Xiaomi 14‘ün 90W süratli şarj ve 5G temas özelliklerini destekleyeceği gözlemleniyor. Bu da, Xiaomi’nin evvelki modeli Xiaomi 13’ün 67W süratli şarj dayanağına kıyasla önemli bir yükseltme manasına geliyor.

Ancak sertifikada Xiaomi 14‘e dair daha fazla teknik ayrıntı bulunmuyor. Lakin daha evvel ortaya çıkan raporlara dayanarak, bu telefonun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile geleceği iddia ediliyor. Ayrıyeten, telefonun kutudan Android 14 işletim sistemiyle birlikte çıkacağı ve MIUI 15 kullanıcı arayüzü ile çalışacağı belirtiliyor. Batarya kapasitesi olarak ise 4,860mAh bedelinde bir bataryanın telefonu enerjilendireceği söyleniyor.

Xiaomi 14’ün süratli şarj özelliği netleşti

Öte yandan, Xiaomi 14 serisinin en üst modeli olan Xiaomi 14 Ultra hakkında da kimi bilgiler mevcut. Bu modelin Sony’nin LYT900 1 inçlik kamerasını barındırdığı ve dört taraftan kavisli bir ekranla geleceği belirtiliyor. Tıpkı vakitte bu modelin, 3x ve 5x zoom yapabilen lenslere sahip olacağı da sızdırılan bilgiler ortasında.

Xiaomi 14 serisinin ne vakit tanıtılacağına dair kesin bir tarih şimdi verilmedi. Lakin, duyumcu Digital Chat Station’ın daha evvel yaptığı paylaşımlara nazaran serinin 11 Kasım’da tanıtılması bekleniyor. Xiaomi’nin bu yeni serisi ile ilgili tüm ayrıntılar resmi olarak açıklandığında bu bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar