Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaOyunAmazon, 'Yüzüklerin Efendisi' MMO'su yapacak

Amazon, ‘Yüzüklerin Efendisi’ MMO’su yapacak

Amazon, Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Hobbit’in kıssalarına dayanan çok oyunculu bir çevrimiçi oyun (MMO) yayınlamak için Embracer Group ile bir muahede yaptı. Geliştirme şimdilik oyunu PC’ler ve konsollara gönderecek olan New World stüdyosu Amazon Games Orange County’de “erken aşamalarında” bulunuyor ve çıkış tarihi şimdi bilinmeyen.

Amazon, The Rings of Power TV dizisinin de gerisindeyken bu atağı pek de şaşırtan değil. Lakin Amazon, dizisinin Orta Dünya’nın İkinci Çağında geçtiğini ve MMO ile “ilgisiz” olduğunu vurguluyor. Yani art plandaki cihan dışında dizi ve oyun ortasında direkt bir ilişki olmayacak.

Amazon, ‘Yüzüklerin Efendisi’ MMO’su yapacak

Amazon’un şirket içi oyun geliştirme ünitesi şimdiden sıkıntılardan nasibini almış durumda. New World bugüne dek birden çok gecikmeyle karşı karşıya kaldı ve faal kullanıcı tabanı lansman devrinde ulaşılan doruğun çok altında. Teknoloji devi, Lost Ark ve yaklaşan Tomb Raider oyununu piyasaya sürmek için yaptığı mutabakatlarla yayıncılıkta çok daha başarılı oldu.

Duyuru, Amazon’un genel oyun stratejisine yine odaklandığını açıklamasının akabinde geldi. Kısa mühlet evvel San Diego stüdyosu da dahil olmak üzere oyunla ilgili 100’den fazla kişi iş bıraktı ve şirket artık Orange County ve Montreal’deki gruplarına odaklanmış durumda. Amazon’un neden bu stüdyoları genişletmeye kararlı olduğu ise artık açık: büyük bir fantezi serisindeki bir çevrimiçi RPG dikkat çekecektir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar