Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaYapay ZekaAMD, Microsoft Azure'da Büyük Ölçekli Yapay Zeka Eğitimini Destekleyecek

AMD, Microsoft Azure’da Büyük Ölçekli Yapay Zeka Eğitimini Destekleyecek

AMD, Microsoft Azure’da büyük ölçekli AI eğitim iş yüklerini desteklemek için AMD Instinct MI200 hızlandırıcılarını kullanılacağını açıkladı.

Microsoft, Microsoft Azure üzerinde PyTorch çalıştıran müşteriler için performans ve geliştirici deneyimini optimize etmek ve geliştiricilerin PyTorch projelerinin AMD Instinct hızlandırıcılarının performans ve özelliklerinden faydalanmasını sağlamak için PyTorch Core ekibi ve AMD veri merkezi yazılım ekibi ile yakın bir şekilde çalıştığını duyurdu.

AMD Veri Merkezi ve Hızlandırılmış İşleme Kurumsal Başkan Yardımcısı Brad McCredie, “AMD Instinct MI200 hızlandırıcıları, müşterilere son teknoloji yapay zeka ve HPC performansı sunarak dünyanın en hızlı süper bilgisayar sistemlerinin büyük bir kısmına güç verecek. Bulutta büyük ölçekli yapay zeka eğitimi ve çıkarımı sağlamak için Microsoft ile yaptığımız çalışma, yalnızca iki şirket arasındaki kapsamlı teknoloji işbirliğini vurgulamakla kalmıyor, aynı zamanda AMD Instinct MI200 hızlandırıcılarının performans yeteneklerini ve nihayetinde müşterilerin artan yapay zeka taleplerine nasıl karşılık vereceğini de gösteriyor” dedi.

Azure AI kurumsal başkan yardımcısı Eric Boyd ise “AMD ile uzun vadeli inovasyon taahhüdünüzü geliştirmekten ve Azure’yi büyük ölçekli yapay zeka (AI) eğitimi için AMD Instinct MI200 hızlandırıcı kümelerini dağıtan ilk genel bulut yapmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

AMD Instinct MI200 hızlandırıcıları ve AMD 3D V-Cache Teknolojisine sahip 3. Nesil AMD EPYC işlemcileri kullanan Azure HBv3 sanal makineleri Microsoft Azure’da kullanılan çok sayıda AMD ürününün yanına eklenirken, genel amaçlı iş yükleri, bağlı iş yükleri, görsel iş yükleri ve daha fazlasının yapılmasına olanak sağlıyor.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar