Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaDonanımApple Pencil 3, değiştirilebilir manyetik uçlarla gelecek

Apple Pencil 3, değiştirilebilir manyetik uçlarla gelecek

Apple, 2018’den beri iPad Pro’larla birlikte ikinci jenerasyon Apple Pencil’ı satıyor. iPad Pro serisi artık üç jenerasyon ileride, lakin Apple tıpkı kalemi satmaya devam ediyor. Geçmişte yeni bir Pencil hakkında söylentiler olmuştu, lakin bunlar gerçekleşmedi.

Ancak duyumcu Majin Bu’ya nazaran, Apple sonunda manyetik uçları değiştirilebilir üçüncü jenerasyon bir Apple Pencil üzerinde çalışıyor. Bu, yalnızca tek bir değiştirilebilir uca sahip olan şu anki Apple Pencil’a nazaran kıymetli bir gelişme olacak.

Değiştirilebilir uçlar, kullanıcılara Apple Pencil’ı çizim, teknik çizim ve fotoğraf üzere farklı kullanımlar için özelleştirme imkanı sunacak. Birebir vakitte uç aşındığında yahut ziyan gördüğünde değiştirmeyi de kolaylaştıracak.

Apple Pencil 3, değiştirilebilir manyetik uçlarla gelecek

Majin Bu, üçüncü jenerasyon Apple Pencil hakkındaki bilgileri, bu uçların farklı kalınlıkta ve uç boyutunda nasıl olabileceğini gösteren üç örnek ile birlikte bir tweetle paylaştı.

Apple, 2021’de değiştirilebilir uçlar için bir patent aldı. Bu nedenle bu söylentinin gerçek olma ihtimali var. Ayrıyeten Apple’ın gelecek yıl için yeni iPad modelleri üzerinde çalıştığını biliyoruz, bu nedenle Apple Pencil 3‘ün de bunlarla birlikte piyasaya sürülmesi beklenen.

Değiştirilebilir uçların yanı sıra, Apple Pencil 3‘ün daha fazla hassasiyete ve daha uzun pil ömrüne sahip olacağı da söyleniyor. Kullanıcıların uzun vakittir istediği bu iki özellik, bir sonraki kuşak Apple Pencil’da hayata geçirilirse olağanüstü olurdu.

Eğer Apple Pencil 3 hakkındaki bu söylentiler doğruysa, bu, şu anki Apple Pencil’a nazaran değerli bir yükseltme olacaktır ve kullanıcılar için daha da çok taraflı ve kullanışlı hale getirecektir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar