Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaMobilApple Reality Pro ufukta göründü: ''xrOS'' kullanacak

Apple Reality Pro ufukta göründü: ”xrOS” kullanacak

Meral Erden: Apple Reality Pro Ufukta Göründü: ''Xros'' Kullanacak 1 Uzun müddettir sızıntılarla gündemde olan Apple Reality Pro karma gerçeklik başlığının önümüzdeki ay düzenlenecek WWDC 2023 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Bu bağlamda hazırlıklarını sürdüren Apple, XR ”xrOS” (Extended Reality) işletim sistemi için marka müracaatında bulundu. Yeni işletim sistemi, karma gerçeklik başlığında karşımıza çıkabilir.

Apple 

Bildirilenlere nazaran Apple’ın paravan şirketi Deep Dive LLC tarafından Yeni Zelanda Fikri Mülkiyet Ofisi’ne yapılan müracaat, hâlâ onay bekliyor. Paylaşılan manzaralara baktığımızda, marka işaretinin Apple’ın başka işletim sistemlerinde kullanılan birebir San Francisco yazı tipine sahip olduğunu görüyoruz.

Meral Erden: Apple Reality Pro Ufukta Göründü: ''Xros'' Kullanacak 3 Bu durum, yeni markanın Apple Reality Pro’ya yönelik alındığını onaylıyor diyebiliriz. Fakat Apple’ın halihazırda Reality One, Reality Pro ve Reality Processor üzere marka isimlerine sahip olduğunu da belirtelim. Bu nedenle, Apple Reality Pro’nun işletim sistemini görmek için 5 Haziran’da başlayacak WWDC 2023 aktifliğini beklememiz gerekecek.

Hatırlayacak olursak Apple Reality Pro’nun başka Apple eserlerine kıyasla çok daha değerli olacağı söyleniyor. O denli ki birçok sızıntı, aygıtın 3000 dolara yakın bir fiyat etiketine sahip olacağını sav ediyor. Bununla birlikte AR/VR başlığı, Apple uygulamaları ile geliştirilmiş bir entegrasyonun yanı sıra, cepte duracak harici bir bataryadan güç alacak ve iki saatlik kullanım süresi sunacak. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar