Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaMobilApple, WWDC Öncesinde “xrOS” İsmini Tescil Ettirdi

Apple, WWDC Öncesinde “xrOS” İsmini Tescil Ettirdi

Uzun vakittir konuşulan Apple karma gerçeklik başlığının nihayet önümüzdeki ayki WWDC 2023‘te resmi olarak tanıtılması bekleniyor ve şirket süratli bir hazırlık içinde. Apple, sanal başlığının söylentilere mevzu olan işletim sistemi xrOS ismini tescil ettirdi.

Listeleme hala onay bekliyor ve bu listeleme Apple’ın paravan şirketi olan Deep Dive LLC tarafından yapıldı. Birebir firma aralık ayında xrOS için de bir ticari marka müracaatında bulunmuştu. İsimlendirme xr eXtended Reality’nin kısaltması, OS ise işletim sistemi kısaltmalarından yapılıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Apple, Wwdc Öncesinde “Xros” İsmini Tescil Ettirdi 1
Apple’ın sanal başlığı yalnızca Apple için değil tüm VR sanayisi için büyük gelişme sağlayabilir. WWDC etkinliğinde tüm bunlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız. Pekala siz Apple xrOS işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar