Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaMobilBu katlanabilir telefon tüm istikrarları alt üst edebilir

Bu katlanabilir telefon tüm istikrarları alt üst edebilir

Son olarak Vivo ve Huawei katlanabilir ekranlı modeller tarafında değerli adımlar atmıştı. Artık ise sıra öteki isimlerde.

MWC 2023’te Tecno, Phantom V Fold 5G’yi, pazarın birinci katlanabilir aygıtı olarak tanıttı. Telefon, Hindistan’da birinci gün tükenmiş durumda, bu durum yüksek talebi gösteriyor. Şimdiyse markanın, piyasadaki başka tüm katlanabilir aygıtlardan daha uygun fiyatlı bir kapaklı akıllı telefon geliştirdiği konuşuluyor.

Phantom V Yoga” ismiyle sızdırılan imgeler, telefonun Huawei P50 Pocket’a emsal bir biçimde ikincil bir ekran olarak da kullanılan yuvarlak bir kamera kamburuna sahip olabileceğini gösteriyor. Ayrıca, FHD+ ana ekranının MediaTek’in Dimensity 8050 yonga seti tarafından desteklendiği belirtiliyor. Bu da demektir ki aygıt, premium segmentten çok orta düzey pazarı hedefleyebilir.

Şinasi Kaya: Bu Katlanabilir Telefon Tüm Istikrarları Alt Üst Edebilir 1

Bu katlanabilir telefon tüm istikrarları alt üst edebilir

Mediatek, Dimensity System on a Chip (SoC) için isimlendirme konvansiyonunu kolaylaştırma adımı atmıştır. Dimensity 8050, aslında Dimensity 1300 yonga setinin tekrar isimlendirilmiş bir versiyonudur. Bu yonga seti, 3GHz’ye kadar hızlanabilen bir Süper Çekirdek ve 2.6GHz’ye kadar hızlanabilen üç Performans Çekirdeği olmak üzere dört yüksek performanslı Cortex-A78 çekirdeği içerir. Bunun yanında dört adet de güç tasarruflu Cortex-A55 çekirdeği bulunuyor.

Ancak, bu telefon Android 13 tabanlı HIOS, 64MP çift kamera, 8GB RAM ve 256GB dahili depolama alanı üzere özelliklere sahip olacak. Tecno’nun bu uygun fiyatlı seçeneğiyle katlanabilir teknolojiyi genel tüketici kitlesine daha erişilebilir hale getirme gayreti, Android tabanlı katlanabilir kapaklı akıllı telefon pazarına yeni bir soluk getirebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar