Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaDonanımApple, Vision Pro başlığını beklenenden erken piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Apple, Vision Pro başlığını beklenenden erken piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Apple’ın Vision Pro başlıklı yeni eseri, teknoloji dünyasında heyecan yaratmaya devam ediyor. Duyumcu Ming-Chi Kuo’ya nazaran, bu ihtilal niteliğindeki aygıtın toplu sevkiyatları Ocak ayının birinci haftasında başlayacak. Başlangıçta 2024’ün başlarında piyasaya sürülmesi beklenen Vision Pro, daha erken bir tarihte tüketicilere ulaşacak üzere görünüyor.

Önceden Mart 2024 olarak düşünülen lansman tarihi, Kuo’nun iddialarına nazaran öne çekildi. Bu, Vision Pro’nun Ocak sonu yahut Şubat başında raflardaki yerini alabileceğini işaret ediyor. Gurman’ın “üretimi artırma” ve “Şubat’a kadar bir lansman için sahneyi hazırlama” raporları da bu kestirimleri destekliyor. Kuo, Apple’ın 2024 yılında yaklaşık 500.000 Vision Pro başlık göndermeyi planladığını belirtti.

Apple, Vision Pro‘nun piyasaya sürülmesi öncesinde geliştiricilerle de bağlantı halinde. Şirketin, yazılım geliştiricilere başlıklarını test etmeleri ve aygıtın piyasaya sürülmesine hazırlanmaları için e-posta gönderdiği bildiriliyor. Ayrıyeten, Apple Store çalışanları da, müşterilere bu başlığı tanıtmak ve göstermek için eğitim alıyorlar.

Apple, Vision Pro başlığını beklenenden erken piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Her ne kadar Apple’dan resmi bir açıklama gelmese de, Vision Pro‘nun özellikleri dikkat cazibeli. İki yüksek çözünürlüklü OLED ekran ile toplamda 23 milyon piksele sahip olan bu aygıt, Apple M2 ve Apple R1 yonga setleri sayesinde gerçek vakitli sürece yeteneklerine sahip. Aygıt ayrıyeten 12 kamera ve altı mikrofon içeriyor ve VisionOS isminde yeni bir işletim sistemiyle çalışıyor.

Ancak, 3.499$’lık fiyat etiketi birtakım potansiyel alıcıları tereddüte düşürebilir. Daha ucuz bir versiyonun söylentileri var, lakin ne vakit piyasaya sürüleceği şimdi bilinmeyen.

Vision Pro‘nun başarılı olup olmayacağını vakit gösterecek. Lakin, artan üretim ve geliştirici hazırlıkları ile Apple, erken 2024 lansmanına olan itimadını gösteriyor. Yeni gelişmeler epey sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar