Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaDonanımApple Vision Pro çıkış tarihi büyük oranda netleşti

Apple Vision Pro çıkış tarihi büyük oranda netleşti

Bloomberg’den Mark Gurman’ın yeni raporuna nazaran “gelecek yılın başı” şubat ayı kadar erken bir tarih manasına geliyor. Apple’ın, aygıtları ocak ayının sonuna kadar tüketicilere hazır hale getirme niyetiyle son birkaç hafta içinde kulaklığın Çin’deki üretimini artırdığı bildirildi. Plan, Vision Pro’yu bundan sonraki ay kullanıma sunmak.

Üretimi artırmanın yanı sıra Apple’ın geliştiricilere, kulaklık için uygulamalarını en yeni araçlarla test etmelerini ve yazılımlarını geri bildirim için şirkete göndermelerini bildiren bir e-posta gönderdiği bildirildi. Gurman, bunun aygıtın piyasaya sürülmesinin yaklaştığının bir öteki işareti olduğunu söylüyor.

Apple Vision Pro çıkış tarihi büyük oranda netleşti

Gurman, raporunda Apple’ın büsbütün yeni bir eser kategorisi başlatmak için attığı adımları da ayrıntılandırdı. Şirket en son 2015 yılında Apple Watch’u satmaya başladığında yepisyeni bir eser tanıtmıştı lakin Vision Pro, piyasaya sürülmesi için titiz bir planlama gerektiren farklı bir canavar.

Kulaklıklı mikrofon setinin birden fazla mümkün konfigürasyonu olduğundan ve her müşterinin gereksinimlerini karşılayacak halde özelleştirilebildiğinden, Apple görünüşe nazaran ocak ayında her perakende mağazasından en az iki çalışanını eğitim için genel merkezine gönderecek. Orada, aygıtın baş bandını ve ışık contalarını nasıl takacaklarının yanı sıra reçeteli lensleri nasıl takacakları da öğretilecek. Vision Pro, satışa çıktığında müşterilere 3.499 dolara mal olacak lakin Gurman daha evvel Apple’ın 1.500 ila 2.500 dolar ortasında maliyete sahip daha uygun fiyatlı (ve daha az güçlü) bir sürüm üzerinde çalıştığını bildirmişti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar