Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaDonanımApple’ın Vision Pro’su Samsung’un tüm planlarını alt üst etti

Apple’ın Vision Pro’su Samsung’un tüm planlarını alt üst etti

Samsung Electronics, artırılmış gerçeklik (XR) başlık geliştirme projesini süreksiz olarak durdurduğunu duyurdu. Bu karar, şirketin planlarını geniş çaplı bir biçimde yine değerlendirmeye aldığını işaret ediyor. Şirket, projenin özgün zamanlamasının yaklaşık 3 ila 6 ay gecikeceğini panel tedarikçilerine bildirdi.

Bu tekrar kıymetlendirme süreci, Apple’ın ‘Vision Pro’ isimli karma gerçeklik (MR) başlığının tanıtılmasının akabinde gerçekleşti. Samsung, Apple’ın bu rekabetçi eserinin teknik özelliklerini ve yeteneklerini göz önünde bulundurarak kendi XR aygıtının dizaynını, iç donanımını ve genel performansını tekrar gözden geçirdi.

Apple’ın Vision Pro’su Samsung’un tüm planlarını alt üst etti

Geçmişte Samsung, 2014 yılında Oculus ile işbirliği yaparak ‘Gear VR’ başlığını ve 2018’de Odyssey Plus’ı piyasaya sürmüştü. Fakat, bu aygıtlar performans kısıtlamaları ve tam manasıyla oluşturulmuş bir XR pazarının eksikliği nedeniyle önemli bir ivme kazanamadı. Kullanıcı geri bildirimleri, aygıtların akıllı telefonlara bağlanmasının çeşitli zorluklar doğurduğunu ortaya koydu.

Samsung Electronics, XR kapasitesini genişletmek ismine, XR araştırma ve geliştirmeye odaklanmış olan Mobil Deneyim (MX) İş Ünitesi içerisinde Immersive Display Lab’ı oluşturdu. Samsung’un XR aygıtları hakkında özel bilgiler şimdi açıklanmadı, ama bölüm uzmanları Qualcomm’un yonga setlerini ve Google’ın işletim sistemini birleştireceğini iddia ediyor. Beklentiler, gelecek eserlerin gözlük, gözlük ya da başlık formunda olacağı ve muhtemelen Galaxy akıllı telefonları ve saatler ile uyumlu olacağı tarafında.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar