Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaOyunArtık Canlı Yayında Bıç Çıkarmaya Çalışmak Yok: Twitch, Oyun Kumarlarını da Yasakladı...

Artık Canlı Yayında Bıç Çıkarmaya Çalışmak Yok: Twitch, Oyun Kumarlarını da Yasakladı (Kısmen)

Canlı yayın platformu Twitch, Eylül 2022’de aldığı karar ile kumar yayınlarını yasaklamıştı. Fakat bu yasak, video oyunları içindeki kumarı kapsamıyor, slot, rulet veya zar oyunları gibi oyunlar içeren siteleri kapsıyordu.

Ancak durum bugün değişmeye başladı. Platform, oyun dünyasında kumarın en çok döndüğü oyunların başında gelen CS:GO gibi oyunlara özel bir karar aldı. Yayıncılar artık CS:GO kaplaması gibi ödüllerin kazanılabildiği, oyun eşyalarıyla kumar içeren platformları yayınlarında tanıtamayacak.

Twitch’te oyun kaplamaları kumarı da kısmen tarih oldu!

Ulaş Utku Bozdoğan: Artık Canlı Yayında Bıç Çıkarmaya Çalışmak Yok: Twitch, Oyun Kumarlarını Da Yasakladı (Kısmen) 1

Yeni yasak, Twitch’in Topluluk İlkeleri’ni güncellemesiyle yürürlüğe girdi. 2 Ağustos’ta sessiz sedasız yapılan güncelleme ile sayfaya şu yazı eklendi:

Ulaş Utku Bozdoğan: Artık Canlı Yayında Bıç Çıkarmaya Çalışmak Yok: Twitch, Oyun Kumarlarını Da Yasakladı (Kısmen) 3

“Twitch’te CSGO kaplamaları gibi kaplama kumarlarının sponsorluğuna izin veriliyor mu?
Hayır, dış görünüm kumarının tanıtımı veya sponsorluğu politikamız kapsamında yasaktır.”

Yasak, kaplama veya gerçek parayla oyun eşyaları için kumar oynamayı tam olarak yasaklamıyor. Yalnızca CS:GO gibi kaplamalarla kumar oynanabilen sitelerle sponsorluk anlaşmasıyla yapılan yayınları ve bu sitelerin tanıtımını yasaklıyor.

Bu yasak, özellikle CS:GO yayıncılarını ve e-spor takımlarıyla iş birliği yapanları derinden etkileyecek. Zira G2 Esports gibi dünya devi takımlar bile CSGORoll gibi kumar siteleriyle iş birliği yapmaya başlamıştı.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar