Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaOyunAssassin’s Creed Rift, Bağdat Kentinde Geçebilir

Assassin’s Creed Rift, Bağdat Kentinde Geçebilir

Ubisoft’un daha önce bir Valhalla genişlemesi olması planlanan yeni bir Assassin’s Creed oyunu üzerinde çalıştığı bildiriliyordu. Şimdi yeni bir rapor, yaklaşmakta olan “Rift” oyununun nerede geçebileceğini ortaya koyuyor.

Üzerinde çalışılan genişlemenin tam teşekküllü, bağımsız bir oyun olduğu söyleniyor ve bu yıl veya en geç 2023’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak Ubisoft, henüz konuyla ilgili yorum yapmış değil. Şirket, halihazırda böyle bir projenin varlığını da kabul etmedi.

Eurogamer’ın bir raporuna göre, yaklaşan Assassin’s Creed devam oyunu Bağdat şehrinde geçecek. Bloomberg ayrıca, daha önce Assassin’s Creed serisindeki Ubisoft’un Rift oyunu ile ilgili ilk bilgileri ortaya çıkarmış, oyunun Assassin’s Creed Valhalla‘dan Basim’i oynayacağını iddia etmişti. Oyun, geçmiş versiyonlar gibi büyük bir açık dünya rol yapma oyunu olmayacak ve bunun yerine gizli oyuna odaklanacak. Bağdat, yeni oyunda görülen tek yer olmayabilir ancak oyuncuların keşfetmesi gereken yerlerden biri olabilir.

Şinasi Kaya: Assassin’s Creed Rift, Bağdat Kentinde Geçebilir 1

Oyunda bulunacağı iddia edilen Basim, 9.yüzyıl boyunca büyük ölçüde yabancı ülkelerde kendi adlarına çalışan Abbasi Hilafeti’nin Gizli Kişileri’nin bir üyesi. Aynı zamanda, düzenbaz tanrı olan İskandinav tanrısı Isu Loki’nin de bir reenkarnasyonu. Bir Ubisoft sözcüsü Bloomberg’e, Ubisoft’un her ikisi de yeni hikaye bükülmeleri ve özelliklere sahip yerleşik markalar ve günümüzün video oyunlarının manzarasını değiştirmeye devam edecek yepyeni IP’ler olan sağlam ve heyecan verici bir oyun dizinse sahip olduğunu belirtiyor.

Son olarak oyunun özellikleriyle ilgili daha fazla ayrıntının henüz açıklanmadığını belirtelim.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar