Pazartesi, Ocak 30, 2023
Google search engine
Ana SayfaDonanımAsus taşınabilir OLED monitör yapacak!

Asus taşınabilir OLED monitör yapacak!

Teknoloji hızlı bir şekilde gelişmeye ve geliştikçe de daha önce hiç ihtiyaç olarak görülmeyen şeylerin, aslında ne kadar faydalı olabileceğini göstermeye devam ediyor. Bunun en güzel örneklerinden biri de kuşkusuz son zamanlarda sürekli duymaya başladığımız taşınabilir monitörlerdir.

Yakın bir zamana kadar birçok kişinin varlığından bile habersiz olduğu taşınabilir monitörler; LG, Samsung ve şimdide Asus gibi markaların yatırımlarıyla günbegün büyümeye devam ediyor. Bu pazarın son oyuncusu olan Asus ZenScreen OLED MQ16AH, bugün itibariyle tanıtılarak satışa sunuldu.

Yeni taşınabilir monitöre baktığımız zaman, ilk dikkatimizi çeken şey isminde de yer alan OLED panel özelliği. 15,6 inç büyüklüğünde olan ve Full HD çözünürlük sunan bu monitör, 358,7 mm x 226, 15 mm x 8,95mm ebatlarında bir büyüklüğe sahip. Ayrıca 650gram ağırlığa sahip Asus ZenScreen OLED MQ16AH, söz konusu fiziksel özellikleriyle ihtiyaçları fazlasıyla karşılayabileceğe benziyor.

Asus taşınabilir OLED monitör yapacak!

Kullanıcılarına 10-bit 1,07 milyar renk sunan Asus ZenScreen, ayrıca HDR10 desteğiyle harmanlanmış 360 nit parlaklık seviyesine sahip. 60Hz’lik yenileme hızı tatmin edici düzeyde olan monitörün tepkime süresi ise 1ms olarak belirtilmiş.

İster HDMI ister USB Type-C bağlantısıyla kullanılabilen OLED MQ16AH, USB Type-C üzerinden kullanılmak istenildiğinde hem görüntü aktarımı sağlıyor hem de güç ihtiyacını karşılıyor. HDMI üzerinden görüntü alınmak istenildiğinde ise, gücün USB Type-C’den çekilmesi gerekecek. Eğer bu monitörü satın almak isterseniz, satış fiyatının küresel pazarda 399 dolar olduğunu bilmelisiniz.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar