Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaOyunBattleGrounds Mobile için kıymetli bir gelişme yaşandı

BattleGrounds Mobile için kıymetli bir gelişme yaşandı

Geçtiğimiz haftalarda, popüler battle royale oyunu BGMI, Hindistan İçişleri Bakanlığı’nın talebi doğrultusunda Temmuz 2022’de Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından yasaklanmıştı. Lakin kısa bir mühlet evvel Krafton, BGMI’nın Hindistan’da tekrar mevcut olacağını duyurdu.

Oyunun dönüşü, Battlegrounds Mobile India’nın resmi Twitter hesabından ilan edildi ve Google Play Store’da tekrar yerini aldı. Lakin farklı bir durumla karşılaşıldı; birçok kullanıcı, oyunu direkt Play Store’da aradığında bulamadı. Tekrar de oyunun resmi sayfasına giden kullanıcılar, Play Store’daki indirme sayfasına kolaylıkla yönlendiriliyor.

BGMI hâlâ Temmuz 2022’deki 2.1.0 sürümünde ve sunucuları faal olmasa da, sunucuların faal hale geldiği anda Krafton’un yeni bir yama yayınlayacağına dair bir beklenti bulunuyor.

Önümüzdeki üç ay boyunca Krafton, oyunun Hindistan hükümetinin maddelerine ve önerilen ihtiyaçlara ahenk sağlaması konusunda dikkatlice denetlenecek. Hükümet, oyunun belirlenen şartlardan rastgele birini ihlal ettiğini tespit ederse, bir yasaklama kararı uygulanabilir.

BattleGrounds Mobile için kıymetli bir gelişme yaşandı

Bu kıymetlendirme süreci boyunca, İçişleri Bakanlığı yetkilileri, uygulamanın Hindistan hükümetinin belirlediği zımnilik ve güvenlik düzenlemelerine ahengini titizlikle inceleyip gözden geçirecek. Bu sürecin temel gayesi vatandaşların refahını korumak. Şayet Krafton, bu düzenlemelere uymazsa, BGMI’ye tekrar bir yasak getirilebilir.

Önerilere nazaran, BGMI, kullanıcıların belirlenen oynama müddetini aşmasını önlemek için oyun içinde bir zamanlayıcı ekleyecek. Ayrıyeten oyunun renk nizamı değiştirilecek ve Çin’deki Peacekeeper Elite versiyonunda olduğu üzere sarı ve yeşil kan efektleri ekleniyor. Başlangıçta, oyunculara PUBG Mobile India’nın yerini almak üzere kan rengini yeşil yahut maviye değiştirme seçeneği sunulmuştu. Lakin yeni plana nazaran, kırmızı yerine yeni bir varsayılan renk getirilecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar