Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaYapay ZekaBedavaya GPT-4 ve DALL-E 3 Kullanmanıza İzin Veren Yapay Zekâ Modeli Microsoft...

Bedavaya GPT-4 ve DALL-E 3 Kullanmanıza İzin Veren Yapay Zekâ Modeli Microsoft Copilot’un Mobil Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Microsoft’un yapay zekâ destekli sohbet botu Copilot, şimdiye kadar Edge veya Bing mobil uygulaması üzerinden kullanılabiliyordu. Daha önceden Bing Chat olarak adlandırılan ancak geçtiğimiz ay Copilot ismini alan bu modelin kendine ait bir uygulaması yoktu.

Ancak bu durum değişti. Teknoloji devi, Copilot’un kendi uygulamasını Play Store üzerinden sessiz sedasız kullanıma sundu. Uygulama şimdilik yalnızca Android’de var.

Copilot, GPT-4 ve DALL-E 3’e bedava erişmenizi sağlıyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Bedavaya Gpt-4 Ve Dall-E 3 Kullanmanıza İzin Veren Yapay Zekâ Modeli Microsoft Copilot'Un Mobil Uygulaması Kullanıma Sunuldu 1

Copilot uygulaması, tıpkı ChatGPT’ninkine benzer şekilde çalışıyor. Kullanıcılar, uygulama üzerinden soru sorma ve görsel oluşturma gibi işlevlere ulaşabiliyor. Copilot’un OpenAI’ın dil modeli GPT-4’e ve görsel oluşturma aracı DALL-E 3’e bedava erişim sunduğunu belirtelim. Bu büyük bir avantaj çünkü ChatGPT üzerinden bu modelleri kullanmak için para ödemeniz gerekiyor.

Copilot uygulaması nasıl indirilir?

Ulaş Utku Bozdoğan: Bedavaya Gpt-4 Ve Dall-E 3 Kullanmanıza İzin Veren Yapay Zekâ Modeli Microsoft Copilot'Un Mobil Uygulaması Kullanıma Sunuldu 3

Microsoft Copilot uygulamasını indirmek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Uygulamayı isterseniz giriş yapmadan da kullanabiliyorsunuz. Ancak şirket, giriş yapmanın daha uzun konuşmalar yapmanızı ve daha fazla soru sormanızı sağlayacağını söylüyor.

Uygulamayı kullanırken GPT-4’ü açıp kapamanızı sağlayan bir buton karşınıza çıkıyor. Bu buton, sohbet botunun daha yaratıcı ve iyi cevaplar vermesine olanak tanıyor. Ancak bu şekilde verilen cevaplar normalden biraz daha yavaş olacak.

iOS’e ne zaman geleceği konusunda bir bilgi yok

Copilot uygulaması, gelen bilgilere göre bir haftadır Android için kullanımda. Ancak iOS için yayımlanmadı. Şirketten konuya ilişkin bir açıklama yok. Ancak Android’e gelmesi nedeniyle yakın zamanda iOS’e ekleneceğini tahmin edebiliriz.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar