Cuma, Mayıs 27, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunBethesda, Starfield ve Redfall’ın Çıkışını 2023’e Erteledi

Bethesda, Starfield ve Redfall’ın Çıkışını 2023’e Erteledi

Fallout ve The Elder Scrolls gibi devasa yapımların arkasındaki isim Bethesda, oyun camiasının heyecanla beklediği bilimkurgu rol yapma oyunu olan Starfield’ı 2023’ün ilk yarısına erteleme kararı aldı. Microsoft çatısı altına girdikten sonra daha çok gündeme gelen şirket, Starfield’a ek olarak Arkane stüdyosunun geliştirdiği vampir temalı nişancı oyunu Redfall’u da 2023 yılına bıraktı. Bethesda’nın konuyla alakalı yaptığı açıklamada, bünyesindeki geliştiricilerin bu iki oyunu da olabilecek en iyi hallerine ulaştırmak için istekli olduklarını belirtti. Ayrıca, stüdyoların Starfield ve Redfall ile ilgili inanılmaz hedefleri olduğunun da özellikle altı çizilmiş.

Oyuncuların bir nebze üzen bu gelişmeyi hafifletmek adına Bethesda, iki projeyle alakalı derinlemesine bir bakış sunacağı içeriklerini da yakın zamanda yayımlama sözü verdi. Şirketin bu kararından önce Starfield, içinde bulunduğumuz yılın 11 Kasım’ında çıkacaktı. Redfall ise aynı şekilde 2022’nin yaz aylarında piyasa sürülecekti fakat oyuncuların karşısına daha kaliteli bir iş koymak için bu planlardan vazgeçilmiş durumda.

Meral Erden: Bethesda, Starfield ve Redfall’ın Çıkışını 2023’e Erteledi 1
Bethesda’nın Açıklaması

Starfield ve Redfall 2023’e ertelenen tek büyük oyunlar değil. Örneğin, The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın devamı ve EA’in PGA Tour’u da çıkışı gelecek seneye bırakılan yapımlar arasında. Diğer taraftan Starfield, Bethesda’nın Microsoft gibi bir teknoloji devinin kanatları altında neler yapabileceğini gözler önüne serecek bir oyun olacağı için bu erteleme kararı bekleyenlerin heyecanını artıracağa benziyor. Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar