Pazar, Nisan 21, 2024
Ana SayfaYapay ZekaBill Gates: Alışveriş Siteleri Tarih Olacak

Bill Gates: Alışveriş Siteleri Tarih Olacak

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, “AI Forward 2023” etkinlikleri kapsamında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yapay zekâ ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Gates, bir yandan hayal kırıklığı yaşadığını söylerken diğer yandansa yapay zekânın geleceği ile ilgili tahminlerini açıkladı.

Önce hayal kırıklığından başlayalım. Bill Gates, Microsoft’un yapay zekâ alanında geri kaldığını düşünüyor. Microsoft’un bu sektörde geride kalmış olmasını “hayal kırıklığı” olarak nitelendiren Gates, yine de işlerin değişebileceğini düşündüğünü söyledi. Bill Gates’e göre Microsoft, yüzde 50 olasılıkla sektörün en iyisi olacak. 

Bill Gates’e göre yapay zekâ, internet alışkanlıklarını tamamen değiştirecek

Meral Erden: Bill Gates: Alışveriş Siteleri Tarih Olacak 1

Bill Gates tarafından yapılan açıklamalara göre yapay zekânın yaygınlaşması, insanların internet kullanım alışkanlıklarını tamamen değiştirecek. Bu bağlamda; “Bir daha asla bir arama motoruna ihtiyaç duymayacaksın. Asla Amazon’a gitmeyeceksin.” ifadelerini kullanan Gates, ne demek istediğini çok net bir şekilde açıklamış oldu.

Microsoft kurucusu, çalışmalarını sürdüren yapay zekâ şirketleriyle ilgili de konuştu. Bill Gates, “Inflection AI” isimli ekibin yaptığı çalışmalardan etkilendiğini söyledi. Inflection AI, “Pi” olarak isimlendirdiği bir yapay zekâ aracı üzerinde çalışıyor. Bu araç, en basit anlatımıyla bir asistan olarak görev yapıyor. Sesli veya yazılı olarak kullanılabilen Pi, kendisini “Ben senin kişisel yapay zekânım, destekleyici, akıllı ve her zaman yanında olacak şekilde tasarlandım.” şeklinde tanımlıyor. Gates, bunun çok büyük bir şey olduğunu ifade etti.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar