Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaOtomobilBMW’nin yeni elektrikli modelleri birçok insanın hayallerini süsleyecek

BMW’nin yeni elektrikli modelleri birçok insanın hayallerini süsleyecek

BMW, sürdürülebilir mobilite konusundaki bağlılığını daha da pekiştirecek biçimde 2023 yazında bir dizi yeni elektrikli modeli tanıtmayı planladığını açıkladı. Bu yeni modeller ortasında i4 xDrive40, yedinci kuşak 7 Serisi’nin iki elektrikli sürümü ve yeni BMW İşletim Sistemi 8.5 bulunuyor.

Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan ve yeni üyemiz i4 xDrive40, çift elektrik motoru tarafından güçlendirildi. Aracın toplamda 396 beygir gücü ve 443 lb-ft tork üretme yeteneği bulunuyor. Bu güçlü elektrikli sedan, yalnızca 4.9 saniye içinde 0-60 mil suratına ulaşabiliyor. 80.7 kWh’lik lityum-iyon bataryası sayesinde araç, ön testlere nazaran iddiası 307 mil (isteğe bağlı 19 inç tekerleklerle 282 mil) menzil sunuyor. Bu model, 2023 yılının üçüncü çeyreğinde ABD pazarında 61.600 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak.

BMW’nin yeni elektrikli modelleri birçok insanın hayallerini süsleyecek

Yeni 7 Serisi’nin iki yeni modeli de elektrikli güncellemeler alacak. 750e xDrive ismindeki plug-in hibrit model, bir TwinPower Turbo 3.0 litrelik 6 silindirli motoru bir elektrik motoruyla birleştiriyor. Bu güçlü kombinasyon, azamî 483 beygir gücü üretebiliyor ve iddiası elektrikli menzili 35 milin üzerinde. Bu etkileyici sedan modeli 107.000 dolardan başlayan fiyatlarla 2023 sonbaharında satışa sunulacak.

Ayrıca, tek motorlu ve art tekerlekten çekişli i7 eDrive50 modeli, 449 beygir gücü ile 7 Serisi’ne katılacak. i7 eDrive50 hakkında daha fazla ayrıntı, modelin piyasaya çıkışına yakın bir vakit diliminde paylaşılacak. 740i modeli ise, xDrive akıllı dört tekerlekten çekiş sistemiyle güncellenecek, bu da ivmelenmeyi artıracak ve çeşitli hava şartlarında daha inançlı bir sürüş tecrübesi sağlayacak.

Bu yeni modellerin yanında, BMW ayrıyeten BMW İşletim Sistemi 8.5’i tanıtacak. Bu sistem, iDrive işletim sisteminin değerli bir evrimini temsil ediyor. Kullanıcı dostu bir tecrübe sunmak üzere tekrar tasarlanmış ana ekranıyla yeni sistem, şoförlerin fonksiyonlara ve bilgilere basitçe erişmesini sağlar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar