Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaDonanımBOE, dünyanın birinci FullHD 500Hz oyuncu monitörünü tanıttı

BOE, dünyanın birinci FullHD 500Hz oyuncu monitörünü tanıttı

Şinasi Kaya: BOE, dünyanın birinci FullHD 500Hz oyuncu monitörünü tanıttı 1

Çin’li dev panel üreticisi BOE, 19 ayrı ülkede bulunan araştırma ve geliştirme ofisleri ile beraber LCD, LED ve OLED teknolojilerine büyük yatırımlar gerçekleştiriyor. Şirket yenileme hızı tarafında en tepe noktaya oynayacak dünyanın ilk 500Hz oyuncu monitörünü duyurdu.

FullHD çözünürlükte 500Hz yenileme hızı sunacak

Şirketin paylaştığı görsele baktığımızda 27 inçlik bir ekran boyutuna sahip olan yeni monitör, 500Hz yenileme hızının yanı sıra ayrıca 1 ms tepki süresi, 8 bit renk gamı desteği ve 8 şeritli bir eDP bağlantısı ile geliyor. Her ne kadar FullHD çözünürlüğe sahip panellerin kullanımı giderek azalsa da, bu monitörlerin profesyonel oyuncular ve oyunlarda daha yüksek FPS almayı hedefleyen kullanıcılar tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Geçmişte dünyanın ilk 110 inç 8K 120Hz panelini de tanıtan BOE’nin yeni yatırımları devam edecek gibi gözüküyor. Şirket yeni oyuncu monitörü hakkında henüz ayrıntılı bilgiler paylaşmamış olsa da, yakın bir zamanda bağlantı seçenekleri, çıkış tarihi veya fiyatı gibi önemli detayların açıklanması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Monitör Haberleri
  • BOE’den dünyada ilk: FullHD 500 Hz oyuncu monitörü tanıtıldı

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar