Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaDonanımBu da “Pokemon” dizaynlı klavye!

Bu da “Pokemon” dizaynlı klavye!

CHERRY, Pikachu’nun parlak sarı renkli dizaynından esinlenerek hazırladığı yeni mekanik klavyesi MX3.0S Pokémon’ü tanıttı. Klavyenin renk seçimi, Pikachu’nun ikonik sarı rengiyle tam manasıyla örtüşüyor. Bu sarı rengi klavyenin üzerinde bulunan şimşek desenleri tamamlıyor. Ayrıyeten, özel Pokémon temalı tuş gruplarını da bünyesinde barındırıyor.

Bu model, daha evvel piyasaya sürülen RGB kablosuz modele nazaran daha uygun fiyatlı. Kablosuz modelin fiyatı 1099 RMB (150 dolar) olarak belirlenmişti. Fakat yeni modelin fiyatı 599 RMB (81 dolar) olarak daha erişilebilir bir düzeyde. Klavye, CHERRY’nin MIX Red anahtarlarına sahip. Bu anahtarlar, süratli reaksiyon mühleti ve dayanıklılığıyla biliniyor. Klavyenin alt kısmında anodize edilmiş alüminyum bir gövde bulunuyor. Bu gövde, genelde kullanılan çelik gövdelere nazaran daha sağlam bir yapı sunuyor. Klavyede 109 tuş bulunmaktadır ve tüm tuşlarda anti-ghosting özelliği ile asgarî gecikme mühleti (≤ 1 ms) sağlıyor. Kullanıcılar, dahil edilen yazılım sayesinde aydınlatma ve tuş işlevlerini kişiselleştirebilirler.

RGB aydınlatmaya sahip olmamasına karşın, klavyenin özellikleri epeyce etkileyici. Standart dizaynında 108 tuş ve ek olarak bir CHERRY tuşu bulunuyor. Klavyenin boyutları ise 430 x 135 x 26 mm olarak belirlenmiş. Red anahtarların dayanıklılığı, yaklaşık 100 milyon tuş vuruşuna kadar garantili. CHERRY Asistan isimli yazılım, tuş özelleştirmesi yapılmasını sağlıyor. Ayrıyeten, CHERRY bu klavye için iki yıl garantili hizmet sunuyor.

Bu yılın başlarında CHERRY, Pokémon temalı bir fare ve fare pedi de tanıtmıştı. Yeni tanıttığı bu klavye ile koleksiyonunu genişletiyor ve Pokémon hayranlarına özel bir tecrübe sunmayı amaçlıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar