Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaOyunBu iki oyun tek bir ayda 200 milyon dolar kazandı!

Bu iki oyun tek bir ayda 200 milyon dolar kazandı!

Eylül ayında, Tencent Games, şaşırtan bir gelir sayısına ulaşarak, yalnızca iki taşınabilir oyunu üzerinden yaklaşık 200 milyon Amerikan Doları elde etti. Bu muazzam gelirin kaynağı, şirketin son derece tanınan taşınabilir oyunları olan Honor of Kings ve PUBG Mobile oldu.

Piyasa araştırma şirketi Appmagic’in yakın tarihli raporlarına nazaran; Honor of Kings ve PUBG Mobile, Çinli oyun devi Tencent’in en yüksek gelir getiren taşınabilir oyunları ortasında yer alıyor. Honor of Kings, en yüksek hasılat yapan taşınabilir oyun olurken, Scopely’in Monopoly Go isimli oyunu ikinci sırayı aldı. PUBG Mobile ise üçüncü sırada yer buldu. Bu üç başlık, sırasıyla 115.8 milyon Amerikan Doları, 87.95 milyon Amerikan Doları ve 83.19 milyon Amerikan Doları olmak üzere önemli gelir sayılarını gözler önüne serdi.

Bu iki oyun tek bir ayda 200 milyon dolar kazandı!

Özellikle belirtmek gerekir ki Tencent, yalnızca iki başlığıyla birlikte neredeyse 200 milyon Amerikan Doları gelir elde etti. Honor of Kings, MOBA cinsindeki bir taşınabilir oyun olup, DOTA 2 ve League of Legends ile benzerlik gösterirken; PUBG Mobile ise looter shooter çeşidindeki bir battle royale oyunu olarak tanınıyor. Bu oyunlar, piyasadaki en tanınan taşınabilir oyunlardan kimileri olup, bilhassa Asya pazarında önemli bir popülerliğe sahip.

Eylül 2023 itibariyle, HoYoverse’in Honkai: Star Rail isimli oyunu, evvelki aya nazaran 8 milyon Amerikan Doları’lık bir azalışla beşinci sıradaki yerini korudu. Öte yandan, bir diğer HoYoverse oyunu olan Genshin Impact, geçtiğimiz ay 10 milyon Amerikan Doları’lık bir artış göstererek genel sıralamada yedinci sıraya yükseldi. NetEase Games’in yeni oyunu Dunk City Dynasty, yeni bir sokak basketbolu oyunu olup, geçtiğimiz ay 19.5 milyon Amerikan Doları gelir elde etti. Şu anda bu oyun yalnızca Çin pazarına özel olduğundan, Çin’in bu oyunlar için hala büyük bir pazar olduğu aşikar.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar