Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaOtomobilBYD’nin yeni kamyonet modeli, otomotiv dünyasında heyecan yarattı

BYD’nin yeni kamyonet modeli, otomotiv dünyasında heyecan yarattı

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi BYD, eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Satışları artırmak için “marka” siyasetini benimseyen firma, son vakitlerde Dynasty, Ocean, Tengshi ve Yingwang markalarını duyurarak, Şanghay Araba Fuarı’nda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Artık ise internet üzerinde sızdırılan bir dizi imaj, BYD’in yakında piyasaya sürmeyi planladığı elektrikli kamyonetinin birinci bakışını sunuyor.

BYD, son online sızıntılarla elektrikli kamyonet pazarında büyük bir tesir yaratıyor. Araba üreticileri ekseriyetle yeni modellerini test ederler. Gerçek sonuçlar elde etmek için, araç geliştirme sürecinin son kademesinde kamufle edilerek gerçek dünyada test edilir.

Firmanın geliştirdiği elektrikli kamyonet de bu biçimde sızdırıldı. Manzaralar, rakiplerinden ayrılan çarpıcı ve dinamik bir tasarımı sergiliyor ve BYD’yi elektrikli kamyonet segmentinde kelam sahibi bir güç olarak konumlandırıyor. BYD kamyonetinin ön tarafında, ızgarada ve farlarda parlak gümüş süslemeler yer alıyor. Firmanın krom logosu ana odak noktası, farlar ise çizgileriyle güçlü bir görünüm sergiliyor.

BYD’nin yeni kamyonet modeli, otomotiv dünyasında heyecan yarattı

Araç, yan tarafta kullanışlı bir yan basamak ve pratik bir çift sıra koltuklandırma ile donatılmış bir kabin sunuyor. Art tekerleklerin üzerinde yer alan bir şarj portu kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Yakında piyasaya sürülecek kamyonetin iki güç aktarma sistemi konfigürasyonuyla sunulması bekleniyor ki bunlar hibrit ve büsbütün elektrikli modeller. Sektör içerisindeki kimi kaynaklar, BYD elektrikli kamyonetinin hidrolik etkin süspansiyon sistemi, akışlı art görüş aynaları, Huawei AR-HUD ve eşsiz bir sütun montajlı vites düzeni üzere özelliklere sahip olabileceğini belirtiyor.

Daha evvel paylaşılan planlara nazaran, BYD elektrikli kamyonetini 2023’te piyasaya sunmayı amaçlıyor ve özel bir “profesyonel kişiselleştirme” markası altında piyasaya sürülebilir. Bu çığır açan MESKEN kamyonetinin fiyat aralığının 400.000 ila 600.000 yuan (yaklaşık 60.000 ila 90.000 dolar arasında) olması bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar