Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaYapay ZekaChatGPT, Artık Güncel Bilgiler Sunacak! Bing'le İnternetten Arama Yapabilecek

ChatGPT, Artık Güncel Bilgiler Sunacak! Bing’le İnternetten Arama Yapabilecek

OpenAI, sohbet botu ChatGPT’ye yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, yapay zekâ modeline sesli soru sorup sesli yanıt alma ve görsel yükleme yeteneğinin geldiği açıklanmıştı. Teknoloji devi, şimdi de bir başka yeniliği duyurdu.

OpenAI, X (Twitter) üzerinden yaptığı açıklamada ChatGPT’nin artık internete göz atarak kullanıcılara güncel yanıtlar verebileceğini duyurdu.

Bing ile çalışacak özellik, yakında herkese gelecek

İnternet üzerinden araştırma yapma özelliği, kullanıcıların en çok istediği şeylerden biriydi. Popüler sohbet botu, normalde sadece Eylül 2021 öncesi verilerle sınırlıydı. Bu nedenle güncel olmayan bilgiler sunabiliyordu. Aslında bu özellik daha önce Plus için denenmişti. Ancak OpenAI, ödeme gerektiren sitelere ulaşılabilme gibi endişeler nedeniyle devre dışı bırakmıştı.

Duyuruya göre model, Micosoft’un Bing arama motorunu kullanacak. İnternette tarama yaptıktan sonra da kaynaklara yönlendiren bağlantılarla kullanıcılara yanıtlar sunacak. OpenAI, web sitelerinin ChatGPT’nin kendileriyle nasıl etkileşime girebileceğini kontrol edebileceğini söylüyor.

İnternette tarama yapma özelliği bugün Plus ve kurumsal müşterilere sunulan Enterprise üyeleri için açıldı. OpenAI, tüm kullanıcılara yakın zamanda geleceğini aktardı ancak kesin bir tarih vermekten kaçındı.

 

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar