Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaDonanımÇin'de, yerleşik bir akvaryuma sahip bilgisayar kasası piyasaya sürüldü

Çin’de, yerleşik bir akvaryuma sahip bilgisayar kasası piyasaya sürüldü

İnanç Can Çekmez: Çin'de, yerleşik bir akvaryuma sahip bilgisayar kasası piyasaya sürüldü 1

Çinli MetalFish şirketi, oldukça farklı bir bilgisayar kasası olan Y2 Fish Tank Chassis modelini tanıttı. Ürün, altta bulunan bir Micro-ATX kasasının yanı sıra üstte balıklar için gerçek bir akvaryumu birleştiriyor.

Dünya daha hızlı dönmeye başladı: Peki bu ne anlama geliyor?

6 sa. önce eklendi

Y2 Fish Tank Chassis, 370 × 250 ×290mm ölçülerinde, toplam hacmi 27 litre olup, yaklaşık 13’ü balık akvaryumu için ayrılmış. Akvaryumun duvar kalınlığı 5 mm. ve USB konektörü tarafından desteklenen bir filtre içeriyor. Ayrıca akvaryum sakinleri için üretici, uzaktan kumanda kullanılarak kontrol edilebilen ve kapatılabilen bir RGB ışık da eklemiş. Bilgisayar bileşen bölmesinin ise kendi RGB aydınlatması mevcut ve akvaryum kısmı ile senkronize değil.

İnanç Can Çekmez: Çin'de, yerleşik bir akvaryuma sahip bilgisayar kasası piyasaya sürüldü 2

Üretici, akvaryumun PC’nin soğutulmasını nasıl etkilediği (ve etkileyip etkilemediği) hakkında hiçbir şey açıklamadı. Ancak, bilgisayar bileşenlerinin aşağıdan çok etkili olmayan bir şekilde soğutulması durumunda, akvaryum sakninlerinin oldukça ısınacak olması olası görünüyor.

Kasanın balıklara etkisi soru işareti

Y2 Fish Tank Chassis, Micro-ATX ve Mini-ITX anakartlarını takmanıza izin veriyor. Tasarımı 1,5 mm alüminyum alaşımlı duvarlara sahip. İçeride ise bir adet 2,5 inçlik sürücü, iki adet 90 mm‘lik soğutma fanı ve 90 mm yüksekliğe kadar bir CPU soğutucusu takmak için yeterli alan var. 220 mm uzunluğa kadar video kartı ve kompakt 1U veya FlexATX güç kaynağı da takılabiliyor.

İnanç Can Çekmez: Çin'de, yerleşik bir akvaryuma sahip bilgisayar kasası piyasaya sürüldü 3

Kullanıcılar açısından rahatlatıcı gibi görünse bile bilgisayar çalışırken balıklar ve diğer sakinlerin suda ne kadar rahat olacağı ise muamma. Son olarak yerleşik akvaryumlu Y2 Fish Tank Chassis’in 75 dolardan satışa çıktığını da belirtmiş olalım.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar