Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaDonanımColorfire, Kedili RTX 40 ‘MEOW’ Serisi GPU’larını Duyurdu - Webtekno

Colorfire, Kedili RTX 40 ‘MEOW’ Serisi GPU’larını Duyurdu – Webtekno

Colorful’un alt markası Colorfire, bugün RTX 4070 ve RTX 4060 Ti GPU’larını tanıttı. MEOW serisi adı verilen bu GPU’ların tasarımı gerçekten sıra dışı. Görünüşe göre, uzay kedilerinin istila ettiği ekran kartlarıyla karşı karşıyayız.

MEOW serisi için bir hikâye bile oluşturulmuş: İnsanlar Cyber ​​City’de yaşarken, dünya dışında yaşanabilir gezegenleri aramak için “Advanced” adlı kozmik insansız uzay roketini inşa etmişler. Roketin içindeki sıcak ortam, sokak kedileri ve köpeklerinin yerleştirilmişi için uygunmuş. Böylece roket uzak evrene doğru uçmuş. Turuncu kedilerden biri yanlışlıkla evrim tabancasına dokunmuş ve ortaya çıkan lazer tüm kedileri ve köpekleri vurarak onları zeki yaratıklara dönüştürmüş.

Hikayesi gerçekten çok ilgi çekici, peki tasarımı ve teknik özellikleri nasıl?

Ulaş Utku Bozdoğan: Colorfire, Kedili Rtx 40 ‘Meow’ Serisi Gpu’larını Duyurdu - Webtekno 1

Şirketin tanıttığı iki ekran kartı olan RTX 4070 ve RTX 4060 Ti, bej ve sarı renk şemasında tutulan tasarımda sadece bir fan etiketinde bir kedi ve tasarımın rastgele noktalarında küçük kedi patilerine bürünmüş.

Colorfire web sitesine göre kartlar Overclock edilmiş ancak hiçbiri referans saatlerden farklı olarak alışveriş sitelerinde listelenmemiş. Bunun bir hata olması muhtemel zira şirketler genellikle overclock’lu olan ve olmayan cihazları ayrı ayrı piyasaya sürer.

Ulaş Utku Bozdoğan: Colorfire, Kedili Rtx 40 ‘Meow’ Serisi Gpu’larını Duyurdu - Webtekno 3

Kartlarda bunun dışında farklı bir özellik yok. Standart RTX 4070 ve 4060 Ti’dan tek farkları, sahip oldukları MEOW tasarımı. Ürünlerin satışlarının sadece Çin ile sınırlı kalacağını da belirtelim.

Ulaş Utku Bozdoğan: Colorfire, Kedili Rtx 40 ‘Meow’ Serisi Gpu’larını Duyurdu - Webtekno 5Ulaş Utku Bozdoğan: Colorfire, Kedili Rtx 40 ‘Meow’ Serisi Gpu’larını Duyurdu - Webtekno 7

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar