Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaİnternetCrypto.com siber akına uğradı: Yüzlerce kullanıcı hesabı çalındı

Crypto.com siber akına uğradı: Yüzlerce kullanıcı hesabı çalındı

İnanç Can Çekmez: Crypto.com Siber Akına Uğradı: Yüzlerce Kullanıcı Hesabı Çalındı 1

Günümüzde kripto para sektörünün boyutu ve kullanıcı sayısı artmaya devam ederken, siber saldırıları da beraberinde getirebiliyor. Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya uğrayan Crypto.com hakkında şirketin CEO’su Kris Marszalek yeni açıklamalarda bulundu.

Crypto.com’un saldırıya uğradığı doğrulandı

Çarşamba günü gerçekleştirilen bir Bloomberg röportajında soruları yanıtlayan Marszalek, siber saldırıya uğradıklarını kabul ederek yaklaşık 400 kullanıcı hesabının ele geçirildiğini doğruladı. Saldırının açıklanmasından itibaren herhangi bir düzenleyiciden yardım almadıklarını söyleyen CEO, yalnızca resmi bir soruşturma yapılırsa bilgi paylaşacağını dile getirdi.

Crypto.com’un kullanıcılara yetersiz bilgi vermesi ve Marzalek’in önceki açıklamaları oldukça eleştiri alırken, şirket saldırıyı yalnızca az sayıda kullanıcının etkilendiği şüpheli bir etkinlik olarak nitelendirmişti. Kısa bir süre sonra ise, güvenlik şirketi PeckShield, Crypto.com’un kayıplarının Ethereum’da yaklaşık 15 milyon dolar olduğunu ve paraların kripto para gizlilik aracı Tornado Cash’e gönderildiğini bildirdi.

Şirketin CEO’su Kris Marszalek Twitter üzerinden hiçbir kullanıcı fonunun kaybolmadığını ve güvenlik önlemlerinin arttırıldığını söylese de siber saldırı hakkındaki tüm detayların yakında paylaşılması bekleniyor.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar