Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaOyunCyberpunk 2077'nin Geliştiricileri, Oyun Stüdyosu Kurdu - Webtekno

Cyberpunk 2077’nin Geliştiricileri, Oyun Stüdyosu Kurdu – Webtekno

Video oyun dünyasının önemli isimlerinden CD Projekt RED‘de yaprak dökümü yaşandı. The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 için çalışan bir grup geliştirici, şirketten ayrılarak kendi oyun stüdyolarını kurdular. “Blank Game Studios” olarak isimlendirilen bu stüdyo, daha şimdiden yeni oyun projeleri için harekete geçmiş durumdalar. Peki oyunseverleri nasıl bir yapım bekliyor?

Blank Game Studios ekibi tarafından yapılan açıklamada, kıyamet sonrası bir dönemi anlatan karakter odaklı bir oyun üzerinde çalışıldığı ifade edildi. Yani CD Projekt RED’den ayrılan ekip, Days Gone tarzı bir oyunla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ancak oyun daha emekleme aşamasında. Konu, karakterler ve çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Oyunla ilgili elimizdeki tek şey, tek bir çizimden ibaret.

Oyunda kadın karakter bulunabilir!

Ulaş Utku Bozdoğan: Cyberpunk 2077'Nin Geliştiricileri, Oyun Stüdyosu Kurdu - Webtekno 1

Yukarıda, Blank Game Studios tarafından paylaşılan konsept çizimi görüyorsunuz. Bu görüntü, henüz erken aşamada olan oyunda kadın karakterin bulunabileceğini gözler önüne seriyor. Ancak ilerleyen süreçte bizleri nelerin beklediği şu an için büyük bir bilinmez. Blank Game Studios’un ilk oyunuyla tanışmak için en azından birkaç yıl beklemek gerekecek. Şirket bu süreçte, bir yandan oyunu geliştirmeye diğer yandan büyümeye odaklanacak.

Yeni oyun stüdyosunun kurucu ortaklarından biri Mateusz Kanik. Kanik, Cyberpunk 2077’de tasarım direktörü olarak görev yaptı. Bir diğer kurucu ortak Jedrzej Mroz ise Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3’te takım lideri olarak karşımıza çıkmıştı. Şu an için birkaç üyeye sahip olan stüdyo, ilerleyen dönemlerde 50-55 kişilik bir grup haline gelmeyi hedefliyor. Şirket oturduğunda, video oyun dünyasına ne gibi etkiler yaşatacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar