Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaİnternetDeFi platformu DEUS Finance hacklendi

DeFi platformu DEUS Finance hacklendi

Ulaş Utku Bozdoğan: Defi Platformu Deus Finance Hacklendi 1 DeFi projesi DEUS, stablecoin’i DEI‘nin 6,3 milyon dolarlık bir hack’e kurban gittiğini duyurdu. Geliştirici grup, taarruzların önüne geçmek için beyaz şapkalı hackerlardan yardım aldı. 

DeFi dalının süratle gelişmesi ile birlikte bu alandaki hack atakları da çoğalmış durumda. Daha evvel DeFi uygulaması DEUS Finance, iki defa atağa uğramıştı. Son olarak blockchain analitik firması PeckShield tarafından elde edilen bilgilere nazaran; Deus Finance tekrar akına uğradı. 

DEUS grubu, BNB Chain tarafında 1.3 milyon doların ve Arbitrum ağında 5 milyon doların çalındığını aktardı. Hack’e maruz kalan akıllı kontratlarını askıya alan DEUS, daha fazla ziyan görmemek için beyaz şapkalı hacker’lardan yardım aldı. Bu yardım sonucunda, DEI‘lerin yakımı gerçekleştirildi. 

Wu Blockchain husus ile ilgili olarak şu biçimde açıklama yaptı:

“DeFi protokolü DEUS tarafından yayınlanan stablecoin DEI hücuma uğradı ve BSC zinciri 1,3 milyon dolar kaybetti, Arbitrum’daki kayıp 5 milyon doları aştı. DEUS, ilgili mukaveleleri askıya aldığını ve daha fazla ziyan görmesini önlemek için beyaz şapkaların yardımıyla DEI’yi yaktığını belirtti”

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar