Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaİnternetDeFi platformu DEUS Finance hacklendi

DeFi platformu DEUS Finance hacklendi

Ulaş Utku Bozdoğan: Defi Platformu Deus Finance Hacklendi 1 DeFi projesi DEUS, stablecoin’i DEI‘nin 6,3 milyon dolarlık bir hack’e kurban gittiğini duyurdu. Geliştirici grup, taarruzların önüne geçmek için beyaz şapkalı hackerlardan yardım aldı. 

DeFi dalının süratle gelişmesi ile birlikte bu alandaki hack atakları da çoğalmış durumda. Daha evvel DeFi uygulaması DEUS Finance, iki defa atağa uğramıştı. Son olarak blockchain analitik firması PeckShield tarafından elde edilen bilgilere nazaran; Deus Finance tekrar akına uğradı. 

DEUS grubu, BNB Chain tarafında 1.3 milyon doların ve Arbitrum ağında 5 milyon doların çalındığını aktardı. Hack’e maruz kalan akıllı kontratlarını askıya alan DEUS, daha fazla ziyan görmemek için beyaz şapkalı hacker’lardan yardım aldı. Bu yardım sonucunda, DEI‘lerin yakımı gerçekleştirildi. 

Wu Blockchain husus ile ilgili olarak şu biçimde açıklama yaptı:

“DeFi protokolü DEUS tarafından yayınlanan stablecoin DEI hücuma uğradı ve BSC zinciri 1,3 milyon dolar kaybetti, Arbitrum’daki kayıp 5 milyon doları aştı. DEUS, ilgili mukaveleleri askıya aldığını ve daha fazla ziyan görmesini önlemek için beyaz şapkaların yardımıyla DEI’yi yaktığını belirtti”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar