Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunDontnod, 2025’e Kadar 8 Oyun Çıkarmayı Planlıyor

Dontnod, 2025’e Kadar 8 Oyun Çıkarmayı Planlıyor

Life is Strange serisinin geliştiricisi olan Dontnod Entertainment, 2025 yılına kadar sekiz oyun piyasaya sürmeyi planlıyor ve bunlardan yalnızca ikisi duyurulmuştu. Şirket, Danimarkalı stüdyo PortaPlay’in Gerda: A Flame in Winter oyununu ve Studio Tolima’nun geliştirdiği yeni bir oyunu yayınlayacak. Ayrıca Dontnod, dahili olarak 6 farklı oyun projesi üzerinde çalışıyor.

GameSpot’un aktarmış olduğu habere göre, şirketin üzerinde çalıştığı bu 6 oyun projesi bilinmemekle birlikte, Dontnod’un 2021 yılına dair şirket değerlendirmesi, bu projelerin ne olabileceklerine dair bazı ipuçları veriyor. Dontnod, sektörün aksiyon-rol yapma oyunu segmentinde üretim kapasitesini güçlendirmek istediğini söylüyor. Bunu yapmak için de şirket, bu segmente özel yeni bir üretim merkezi başlatacak ve Focus Entertainment ile birlikte Project 8’in gelişimini hızlandıracak.

Tüm bunlara ek olarak, Dontnod’un Montreal ofisi, güçlü hikaye anlatımları meydana getirmeye odaklanan çok projeli bir departmanı hayata geçirmek üzere çalışıyor. Life is Strange’in arkasındaki beyinler, bundan sorumlu olacaklar. Aynı zamanda oyun şirketi, harici olarak yeni iş birlikleri aramaya devam edebilir; ki bu da diğer oyun stüdyolarının oyunlarını yayınlayabilecekleri anlamına geliyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar