Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaDonanımDünyanın en küçük ATX güç kaynağı tanıtıldı

Dünyanın en küçük ATX güç kaynağı tanıtıldı

Ulaş Utku Bozdoğan: Dünyanın En Küçük Atx Güç Kaynağı Tanıtıldı 1

Bir dönem belirli bir boyutun altına inmeyen bilgisayar kasaları artık küçüklük yarışına girdi. Masaüstünde yer kaplamayan oyuncu kasaları daha sık tercih edilir hale geldi. Hal böyle olunca bileşenler de elinden geldiği kadar küçülmeye çalışıyor.

HDPlex ATX güç kaynağı

HDPlex tarafından geliştirilen dünyanın en küçük ATX güç kaynağı 170 mm x 50 mm x 25 mm boyutlara sahip ve bir akıllı telefon büyüklüğünde. Buna rağmen 250W enerji sağlayabiliyor. Bir ucunda bağımsız bir AC girişi yer alırken diğer ucunda 24 pinli ATX, 8 pinli EPS, bir MOLEX, iki 6+2 pinli PCIe ve 3 adet SATA bağlantısı bulunuyor.

Lexar SL660 BLAZE tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

18 sa. önce eklendi

Firma devre kartında GaN FET kullanarak güç yoğunluğunu arttırmış ve verimliliği de yüzde 94 seviyesine çıkarmış. Bunlardan iki adedi AC girişlerinin Y ayırıcısı ve ATX kablosu ile birleşmesi sonucu 500W enerji üretebiliyor.

Oldukça yenilikçi bir hamle olarak gösterilen HDPlex ATX güç kaynağı özellikle mini boyutlarda kaslı sistem isteyenler için iyi bir alternatif olabilir. HDPlex ATX güç kaynağı 145$ fiyat etiketi ile satılacak.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Güç Kaynağı Haberleri
  • HDPlex ATX güç kaynağı tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar