Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaOyunEA'in FIFA serisi hakkında verdiği karar oyuncuları şok etti

EA’in FIFA serisi hakkında verdiği karar oyuncuları şok etti

Elektronik Arts (EA), tanınan FIFA oyunlarını dijital mağazalardan çekti. Bu hareket, EA’nin yeni futbol simülasyon serisinin başlangıcı olan EA Sports FC 2024’ü tanıtmaya hazırlandığı bir vakte denk geldi. EA, oyunların neden kaldırıldığına dair bir açıklama yapmadı. Fakat bu durum, geçen yıl EA ile FIFA ortasındaki uzun vadeli lisans muahedesinin sona ermesinden kaynaklanıyor üzere görünüyor. EA artık FIFA markası altında değil, EA Sports FC ismi altında oyunlarını sunacak. Bu yeni isimle yayınlanacak birinci oyunun 29 Eylül’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Eğer daha evvel bir FIFA oyununun dijital bir kopyasını satın aldıysanız, kaldırılan oyunlara dair endişelenmenize gerek yok. Mevcut oyununuzu tekrar indirebilirsiniz. Ayrıyeten, EA Play isimli abonelik servisi aracılığıyla kimi eski FIFA oyunlarını oynamanız mümkün. Lakin yeni kullanıcılar için durum farklı; oyunlar dijital mağazalarda listelenmiyor ve bu nedenle yeni kullanıcılar tarafından satın alınamıyor.

EA’in FIFA serisi hakkında verdiği karar oyuncuları şok etti

FIFA’nın ismi, öteki oyunlarla ilişkilendirilmeye devam edecek olsa da, EA’nın yeni oyunlarıyla birlikte anılmasını beklemiyoruz. FIFA lideri Gianni Infantino, FIFA ismini taşıyan tek gerçek oyunun futbol ve oyun severler için en uygunu olacağını belirtti.

Peki, bu durum tüketici için ne söz ediyor? Bu, oyunların klasik marka isimlerinin ötesine evrildiği yeni bir devrin başlangıcı olabilir. Lakin, yeni marka olan EA Sports FC’nin FIFA’nın bıraktığı yeri doldurup dolduramayacağı konusunda kimi kaygılar var. Vakitle ne olacağını göreceğiz, lakin şu anda hem gerçek hem de sanal futbolda büyük değişiklikler yaşandığı açık.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar