Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaDonanımEkran kartları yıl başından bu yana yüzde 57 düştü

Ekran kartları yıl başından bu yana yüzde 57 düştü

Ulaş Utku Bozdoğan: Ekran Kartları Yıl Başından Bu Yana Yüzde 57 Düştü 1

Özellikle kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüş madencileri zarara sokunca ekran kartlarına olan yoğun talep ve dolayısıyla fiyatlar dibe vurdu. Haliyle bu gelişmelerden en çok oyuncular yararlanıyor.

Ekran kartı fiyatları yarı yarıya düştü

Yapılan pazar araştırmasına göre Nvidia ve AMD ekran kartı fiyatları yılın başlarından bu yana yüzde 57 civarında değer kaybetti. Uzun bir süre çıkış fiyatının çok üzerinde seyreden fiyatlar yavaş yavaş bu seviyelerin oldukça altına inmeye başladı.

Anakart satışları geriliyor

2 gün önce eklendi

İkinci el pazarında ise sadece Haziran ayı içerisinde yüzde 14 düşüş kaydedildi. Madencilerden çıkan kartların piyasaya boca edilmesi bunda en büyük etken. Özellikle RTX 3000 ve Radeon 6000 ekran kartlarının fiyatlarında yüzde 7 civarında bir düşüş yaşandı.

Yıl içerisinde eskisi gibi bir stok sıkıntısı veya fiyat artışı beklenmiyor. Zaten kripto para tarafında da Ethereum ve Bitcoin kazım oranları inanılmaz yükseldi. Madencilerin kâr marjı çok azalmış durumda. Bu bakımdan yeni üretim ekran kartları oyunculara kalıyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Bitcoin fiyatındaki düşüş oyunculara yarıyor

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar