Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaİnternetElon Musk tweet'ledi: Aktif olmayan hesapları temizliyoruz

Elon Musk tweet’ledi: Aktif olmayan hesapları temizliyoruz

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Tweet'Ledi: Aktif Olmayan Hesapları Temizliyoruz 1 Beşerler niyetlerini, latifelerini ve dönüm noktalarını 17 yıldır Twitter’da paylaşıyor. Şayet ölürlerse, mahpusa girerlerse ya da platformdan ayrılırlarsa bu paylaşımlar, aileleri ve yakın etrafı için bir anı niteliği olarak görülebilir. Lakin faal olmayan Twitter hesapları tekrar kaybolma tehlikesiyle karşı karşıya olabilir.

Elon Musk, pazartesi günü Twitter’da birkaç yıldır aktif olmayan hesapları temizleyeceğini söyledi. Şirket, 2019’da benzeri bir plan açıklamıştı fakat arkadaşları yahut aile üyeleri ölen kullanıcıların yansısı üzerine bu plandan vazgeçmişti. Musk ise kullanılmayan hesapların arşivleneceğini söyledi lakin bunun nasıl çalışacağına dair bir ayrıntı vermedi.

Artık tweet atmayan kullanıcıların paylaştıkları anıları kurtarmak için en mantıklı usul ise şimdilik şöyle;

Kendi Tweet’lerinizi yedekleyin

Bu süreci gerçekleştirmek için ise Twitter’dan Ayarlar > Hesabınız > Bilgilerinizin Arşivini İndirin bölümüne gidin. Birkaç güvenlik etaplarından geçtikten sonra “arşiv iste” sekmesine basıp bilgilerinizi zip belgesi olarak talep edebilirsiniz. Arşivlenen bilgiler, hesap bilgilerinizi, geçmişinizi, uygulamalarınızı, aygıtlarınızı, hesap aktifliğini, ilgi alanlarınızı ve reklam bilgilerinizi içermekte.

Talebinizi oluşturduktan sonra, birkaç gün beklemeniz gerekecek. Arşiv indilirmeye hazır olduğunda ise Twitter uygulamanızdan bir bildirim alacaksınız ve belgelere erişmek için sınırlı bir süreniz olacak. Size tanınan mühlet içinde bildirime tıkladığınız vakit arşiv evrakınızı indirebilirsiniz.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar