Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaİnternetElon Musk'ın Twitter teklifindeki "esrar"engiz ayrıntı

Elon Musk’ın Twitter teklifindeki “esrar”engiz ayrıntı

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk'In Twitter Teklifindeki &Quot;Esrar&Quot;Engiz Ayrıntı 1

Milyarder Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra ne gibi değişiklikler yapacağını esprili bir şekilde anlatırken, bu arada da “yabani ot” şakaları yapmayı ihmal etmiyor.

Elon Musk: Coca-Cola’yı satın alıp içine tekrar kokain koyacağım

1 gün önce eklendi

420 sayısının şifresi

Musk, 14 Nisan 2022 tarihinde Twitter için 41 milyar dolar veya hisse başına 54.20 dolar ödemeye hazır olduğunu açıklamıştı. Belirlenen bu hisse fiyatı matematiksel bir tesadüf değil ve Musk’ın onlarca yıl öncesine dayanan esrar kültürüne bir göz kırpması olarak değerlendiriliyor. Zira “420” sayısı yaygın olarak esrar için kodlanmış bir referans olarak biliniyor. Musk’ın geçen hafta teklifini desteklemek için sunduğu finansman belgeleri de 4/20 olarak kısaltılmış olan 20 Nisan tarihinde imzalandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk'In Twitter Teklifindeki &Quot;Esrar&Quot;Engiz Ayrıntı 3

20 Nisan esrar içenler için resmi olmayan bir tatil ve 4:20 de esrar içmek ve “aydınlanmak” için ortak bir zaman olarak kabul edilmekte. “420” terimi tek başına esrar kullanımı ile eş anlamlı ve artık internet ortamında da 420 sayısı bir fenomen haline gelmiş durumda. Bunu Google arama motorunda “420” sayısını aratarak kendiniz de görebilirsiniz.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Sosyal Medya Haberleri
  • Elon Musk’ın Twitter teklifindeki “esrar”engiz detay

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar