Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaOyunEpic Games Hesap Sayısı 500 Milyonu Aştı

Epic Games Hesap Sayısı 500 Milyonu Aştı

Epic Games, yaptığı açıklamada şu anda 500 milyondan fazla Epic Games hesabı olduğunu duyurdu. Epic, Steam’e rakip olarak Epic Games Store’u kurmaya ve Fortnite ile Rocket League gibi oyunlar için yeni oyuncular getirmeye devam ettiği için bu oldukça önemli bir kilometre taşı. Platform, 500 milyon kullanıcı hakkında daha fazla ayrıntı ise paylaşmadı. Bu anlamda, bu hesaplardan kaçının yalnızca Epic’in kendi oyunlarını oynayan veya yalnızca Epic’in mağazasını kullanan kişiler gibi segmentleri temsil ettiği konusu açık değil.

Şirket, Aralık 2018 yılındaki lansmanından bu yana PC oyunları mağazasını büyütmek için büyük miktarda kaynak ayırdı. Örneğin, Epic ile Apple arasındaki davadan bir belgeye göre Epic, yalnızca 2020’de geliştiricilere oyunlarını mağazasında dağıtmak 330 milyon dolar geri maliyete sahipti. Başka bir belge ise 7 milyondan fazla insanın Grand Theft Auto V hediyesi nedeniyle Epic Games Store’u denediğini ortaya koydu. Epic, 2022’de de ücretsiz oyunlar vermeyi taahhüt etti. Bu nedenle şirket, maliyetin kullanıcıları getirmeye değer olduğunu düşünmeye devam ediyor.

Epic ayrıca, Unreal Engine geliştirici araçlarının çok fazla kullanıldığını ifade ediyor. Şirket, duyurulan yeni nesil oyunların yüzde 48’inin platformda inşa edildiğini paylaştı.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar