Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaMobilEvernote Avrupa'ya taşınma kararı aldı

Evernote Avrupa’ya taşınma kararı aldı

Bending Spoons, şirketin kalan operasyonlarının birçoklarını Avrupa’ya taşımayı planlıyor. İşten çıkarmalar, uygulamanın “yıllardır karsız” olması nedeniyle şirketin Evernote’ta 129 durumu azaltmasının üzerinden şimdi altı ay bile geçmemişken geldi. Bending Spoons, bu son işten çıkarmalardan kaç çalışanın etkilendiğini tam olarak paylaşmadı. Lakin LinkedIn taraması, Evernote’ta birkaç yıldır çalışan birtakım yazılım mühendislerinin cuma günü işlerini kaybettiğini ortaya koyuyor.

SFGate’e konuşan Bending Spoons CEO’su Luca Ferrari, “Evernote için planlarımız her zamanki üzere savlı: ileriye dönük olarak, Avrupa’da yerleşik, büyüyen ve kendini işine adamış bir takım Evernote eserinin sahipliğini üstlenmeye devam edecek.

Evernote Avrupa’ya taşınma kararı aldı

Bu grup tıpkı vakitte, birden fazla satın alma sürecinden bu yana Evernote üzerinde tam vakitli çalışan Bending Spoons’taki 400’den fazla iş gücünün kapsamlı uzmanlığından ve gücünden yararlanmak için ülkü bir pozisyonda olacak.” Ferrari, Bending Spoons’un işten çıkartılan çalışanlara 16 haftalık maaş, performans ikramiyesi ve bir yıla kadar sıhhat sigortası sağlayacağını ekledi.

Şirketin, Notion ve Obsidian Ferrari üzere rakipleriyle dolu bir pazarda Evernote’u nasıl başarılı hale getirmeyi planladığı açıklanmadı. Bending Spoons’un Evernote için planladığı şey ne olursa olsun, bunun bir vakitler indirebileceğiniz en tanınan not alma uygulamalarından biri ve App Store’un erken periyot favorisi olan uygulama için diğer bir düşük nokta olduğu inkar edilemez. Evernote, doruğundayken 1 milyar dolarlık bir değerlemenin tadını çıkardı lakin odaklanma eksikliği ve kusurlu yazılım, şirketi son yıllarda kendi kabuğuna çekilmeye zorladı.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar