Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaBilimTEKNOFEST Teşebbüs Müsabakası müracaatları uzatıldı

TEKNOFEST Teşebbüs Müsabakası müracaatları uzatıldı

TEKNOFEST açıklamasına nazaran, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST’te heyecan tüm süratiyle sürüyor.

İstanbul’da nisan ayında 2 milyon 547 bin ziyaretçisi ile rekorlara imza atarak bilim, teknoloji ve uzayla dolu unutulmaz izler bırakan TEKNOFEST, 2023 yılının ikinci ve üçüncü durağında orijinal bir yarış modeliyle 30 Ağustos-3 Eylül 2023 tarihleri ortasında Ankara’da, 27 Eylül-1 Ekim 2023 tarihlerinde ise İzmir’de gerçekleşecek.

Tam bağımsız bir Türkiye için “Milli Teknoloji Hamlesi” vizyonuyla milyonları kucaklayarak bir ortaya getiren TEKNOFEST’te, Teşebbüs Yarışı modeli ile 10 farklı temada yarış kapsamında projelerin yahut teşebbüse dönüştürülmesi planlanan fikirlerin, teşebbüs ekosistemine dahil edilmesi ve teşebbüse dönüşmüş olanların da büyümesi hedefleniyor.

TEKNOFEST Teşebbüs Yarışı’na, 2018 ile 2023 yılları ortasında TEKNOFEST bünyesinde düzenlenen yarışlara başvurmuş lise, üniversite ve üzeri düzeydeki kadrolar katılabilecek.

Girişim temaları, Eğitim Teknolojileri, Sıhhat ve Yeterli Hayat Teknolojileri, Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri, Tarım Teknolojileri, Haberleşme ve Bağlantı Teknolojileri, Turizm Teknolojileri, Etraf, Güç ve İklim Teknolojileri, Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri, Afet İdare Teknolojileri ve Manisiz Hayat Teknolojilerinden oluşuyor.

TEKNOFEST Yarışmacılarının katılabildiği yarışta tüm temalar Ön Kuluçka ve Hızlandırma kategorilerinden oluşuyor. Ön Kuluçka kategorisinde teşebbüs fikri olan yahut eserini geliştirmekte olan ekipler bu kategoride pahalandırılacak. Bu basamakta teşebbüsün kurulmuş olması yahut şirketleşmiş olması kuralı aranmayacak. Hızlandırma kademesinde ise projesini test edilebilir bir esere dönüştürmüş olan ve bu projeleri ile ilgili şirket kurmuş olan ekipler sunumları ile pahalandırılacak.

TEKNOFEST yarışmacılarının teşebbüs ekosistemine dahil olmaları, teknoloji müsabakalarında geliştirilen projelerin ticarileştirilerek topluma kazandırılması ve teşebbüse dönüşen projeler ile Ulusal Teknoloji Hamlesi’ne katkı sağlanmasının amaçlandığı yarışta iştirakçilere toplamda 7 milyon TL’nin üzerinde ödül verilecek.

Başvurular 31 Temmuz prestijiyle sona erecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar