Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaOyunBlack Panther oyunu geliyor!

Black Panther oyunu geliyor!

Cliffhanger Games isimli Seattle merkezli yeni bir Electronic Arts stüdyosu, tek oyunculu bir Black Panther oyunu geliştiriyor.

Üçüncü kişi bakış açısına sahip bir aksiyon-macera oyunu olacak ve Insomniac’ın Spider-Man oyunlarıyla birtakım benzerlikler paylaşacağını öne sürüyor. Marvel’a nazaran Cliffhanger, “oyuncuların Wakanda’nın koruyucusu Kara Panter’in kimliğini üstlenmenin nasıl bir şey olduğunu deneyimlemelerini sağlayan geniş ve reaktif bir dünya inşa etmeyi” hedefliyor.

Cliffhanger bunu ve Marvel Games’in “Wakanda’nın her istikametini, teknolojisini, kahramanlarını ve kendi özgün öykümüzü Black Panther dünyasının hak ettiği detaylara ve özgünlüğe dikkat ederek oluşturmamızı sağlamak için” işbirliği yapacağını söylüyor. Bununla birlikte, Marvel ve EA şimdilik daha fazla detay konusunda hayli ağzı sıkı.

Daha evvel Middle-earth: Shadow of Mordor geliştiricisi Monolith Productions’ta misal bir rol oynayan Kevin Stephens, Cliffhanger’ı yönetiyor. Takım eski Halo Infinite, God of War ve Call of Duty geliştiricilerine de sahip.

Stephens, “Hayranlara eksiksiz ve otantik bir Black Panther tecrübesi sunmaya adadık ve onlara öykü odaklı bir görüntü oyununda şimdiye kadar deneyimledikleri anlatıları üzerinde daha fazla yetki ve denetim sağladık” dedi. “Wakanda, varlıklı bir muhteşem kahraman sanal alanı ve vazifemiz, Black Panther’i seven ve Wakanda dünyasını bizim kadar keşfetmek isteyen oyuncular için destansı bir dünya geliştirmek.”

Bir müddettir EA‘nın amacında bir Black Panther oyunu olduğu söyleniyordu. Geçen Eylül ayında, EA Motive’in (son Dead Space versiyonunun gerisindeki stüdyo) bir Iron Man oyunu geliştirdiği ortaya çıktı. Bu da tek oyunculu, üçüncü şahıs, aksiyon-macera oyunu olacak lakin o vakitten beri daha fazla detay öğrenemedik.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar