Pazar, Nisan 2, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunFSR 2.0 Takviyeli Oyunların Sayısı 19’a Ulaştı

FSR 2.0 Takviyeli Oyunların Sayısı 19’a Ulaştı

AMD, kısa zaman önce FidelityFX Super Resolution 2.0 (FSR 2.0) teknolojisine dair yeni detaylar paylaştı. Şirketin blog gönderisine göre Hitman 3 ve Microsoft Flight Simulator gibi büyük oyunlar da dahil olmak üzere 16 yeni oyun yakında FSR 2.0 desteğine kavuşuyor.

AMD’nin görüntü yükseltme teknolojisi kısa süre önce tanıtıldı ve hızlı bir şekilde oyunlara yayılacak gibi görünüyor. Bu bağlamda 19 yeni oyun stüdyosu daha FSR 2.0’ı erken tarihte benimsemeye başlayacak. Bu stüdyolar şu şekilde: ACME Game Studio, Arkane Lyon, Asobo Studio, CCP Games, GIANTS Software, IO Interactive, Luminous Productions, Luoxigu Network, Obsidian Entertainment, Perfect World Games (Perfect World ve Swordsman’ın geliştiricisi), Reflection/Bandai Namco, Respawn Entertainment, rct.ai, Santa Monica Studio, Souleve/Netmarble F&C, Striking Distance Studios, Tag Studio, Thunder Fire ve Wonder People.

FSR 2.0 desteği alan 16 oyunla birlikte teknoloji şu ana kadar 19 oyuna ulaştı. Hepsine göz atmak isterseniz: God of War, Death loop ve Farming Simulator 22, Abyss World, Asterigos, Delysium, EVE Online, Forspoken, Grounded, Hitman 3, Microsoft Flight Simulator, NiShuiHan, Overprime, Perfect World Remake, Rescue Party: Live!, Super People, Swordsman Remake, The Callisto Protocol ve Unknown 9: Awakening.

Şaşırtıcı bir şekilde AMD, FSR 1.0 desteğinin eş zamanlı olarak yayılmaya devam ettiğini duyurdu. Arma Reforger, Assassin’s Creed Valhalla, Dolmen, Hitman 3, Raji: An Ancient Epic Enhanced Edition, Sniper Elite 5, The Elder Scrolls Online ve V Rising dahil olmak üzere 1.0 sürümünü destekleyen 7 yeni oyun var.

AMD, God of War ve Farming Simulator 22 üzerinde çalışan FSR 2.0’ın yeni kıyaslamalarını da paylaştı. Test için Radeon RX 6950 XT ve RX 6750 XT model ekran kartlarına Ryzen 7 5800X3D CPU ve 3600 MHz DDR4 bellekler eşlik etti. Hemen aşağıda AMD tarafından yapılan performans testlerini görebilirsiniz.

1 – 4

Şinasi Kaya: FSR 2.0 Takviyeli Oyunların Sayısı 19’a Ulaştı 1

Şinasi Kaya: FSR 2.0 Takviyeli Oyunların Sayısı 19’a Ulaştı 2

Şinasi Kaya: FSR 2.0 Takviyeli Oyunların Sayısı 19’a Ulaştı 3

Şinasi Kaya: FSR 2.0 Takviyeli Oyunların Sayısı 19’a Ulaştı 4

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar