Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaOyunGame Pass'e 14 Gün Abonelik Hediyeli 'Arkadaş Önerme' Geldi

Game Pass’e 14 Gün Abonelik Hediyeli ‘Arkadaş Önerme’ Geldi

69 milyar dolarlık Activision satın alımına İngiltere’nin reddi sonra Microsoft’un oyun dünyasındaki ayağı Xbox’ın geleceği hakkında endişeler doğmaya başladı. Activision, Sony’ye rakip olacak Xbox özel oyunları için bir kurtuluş aracı olarak görülüyordu.

Ayrıca Activision oyunlarının Xbox Game Pass’e gelmesini bekleyen pek çok kişi de şimdiden platforma üye olmuştu. Tabii anlaşmanın suya düşme riski olduğu haberlerinin ardından bazı üyeler, üyeliklerini iptal ederken bugün Microsoft’tan yeni bir kampanyayla önlem geldi.

Arkadaşını Xbox Game Pass’e davet edenlere 14 gün bedava Game Pass:

Ulaş Utku Bozdoğan: Game Pass'E 14 Gün Abonelik Hediyeli 'Arkadaş Önerme' Geldi 1

Microsoft, Xbox Game Pass arkadaş önerme programını duyurdu. Yeni program ile birlikte en fazla 5’e kadar arkadaşının Game Pass’e katılmasını sağlayan oyuncular, oyuncu başına 14 günlük ücretsiz Game Pass aboneliği kazanacak.

Ücretsiz Game Pass aboneliği ile ücretli Game Pass aboneliği arasında herhangi bir fark olmayacak. Normal şartlarda Game Pass ile yapılabilen ve oynanabilen her şey, ücretsiz abonelik ile de yapılabilecek.

Arkadaş önerme, şimdilik Türkiye’de yok…

Ulaş Utku Bozdoğan: Game Pass'E 14 Gün Abonelik Hediyeli 'Arkadaş Önerme' Geldi 3

Arkadaş önerme programından faydalanmak isteyen Türk oyunculara kötü bir haberimiz de var. Yeni kampanya, Arjantin, Rusya ve Türkiye haricindeki tüm ülkelerde kullanıma sunuldu.

Kampanyanın yakın zamanda Türkiye’de de kullanıma sunulabileceğine dair herhangi bir ipucu paylaşılmadı. Belki gelir, belki gelmez. Ancak umarız ki gelir.

Tabii bu durumun arkasındaki neden, Xbox Game Pass abonelik ücretinin dolar bazında diğer ülkelere göre çok düşük kalması olabilir. Bu nedenle zaten asıl gelirini kazanamayan Microsoft, ufak da olsa gelirini da kaybetmemek için bu kampanyayı Türkiye’de yayınlamamış olabilir.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar