Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaDonanımGeForce RTX 3090 Ti ekran kartı 300W hududunda mükemmeller yaratıyor

GeForce RTX 3090 Ti ekran kartı 300W hududunda mükemmeller yaratıyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Geforce Rtx 3090 Ti Ekran Kartı 300W Hududunda Mükemmeller Yaratıyor 1

Nvidia’nın oyuncu tarafındaki en güçlü seçeneği olan GeForce RTX 3090 Ti ekran kartı, performans tarafındaki kısmi artışa karşın fiyat tarafındaki büyük artış nedeniyle tepki çekmişti. 500W seviyesine kadar çıkan ekran kartı 300W seviyesinde ise adeta şov yapıyor. 

GeForce RTX 3090 Ti performansı nasıl?

Igor’s Lab tarafından yapılan ilginç performans testinde MSI GeForce RTX 3090 Ti SUPRIM X  ekran kartı 300W seviyesinde tutularak karşılaştırma yapılmış. Elde edilen sonuçlar ise ilginç.

Ekran kartları 2021 yılında bayram etti

1 hf. önce eklendi

4K çözünürlükte 300W ekran kartı GeForce RTX 3080 Ti ile başa baş bir mücadeleye girişiyor. Standart RTX 3090 ve 3090 Ti ekran kartları farklı oldukça açıyor. Watt başına performans olarak ise FPS açısından lider durumda. Diğer amiral gemisi kartlar daha geride kalıyor. 

Elbette RTX 3090 Ti ekran kartı sahiplerinin bir servet ödedikten sonra 300W seviyesinde kullanması söz konusu olamaz ancak potansiyeli göstermesi açısından ilginç. TDP değeri daha yüksek ekran kartları bile performans olarak geride kalıyor. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • GeForce RTX 3090 Ti ekran kartından şaşırtan performans

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar