Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaDonanımGeForce RTX 4060 Ti özel versiyonları sızdırıldı

GeForce RTX 4060 Ti özel versiyonları sızdırıldı

Ulaş Utku Bozdoğan: Geforce Rtx 4060 Ti Özel Versiyonları Sızdırıldı 1 Bütçesini düşünen oyuncuların merakla beklediği ekran kartlarından GeForce RTX 4060 Ti yakın vakitte piyasaya çıkacak. Perakende ortaklarından yavaş yavaş listeleme sızıntıları da gelmeye başladı.

GeForce RTX 4060 Ti neler sunacak?

Listede yer alan 4 farklı ekran kartı Palit markasına ilişkin. Sızıntılarda GeForce RTX 4060 Ti ekran kartının 8GB GDDR6 belleğe ve 128-bit data yoluna sahip olduğu görülüyor. Çift yahut tek fanlı versiyonlarda birinci kere mini-ITX varyantına da rastlanıyor.

Diğer taraftan kartların maliyeti düşünerek 8 pinli güç kontakları kullanacağı belirtiliyor. Olağanda Founders Edition sürümünde 16 pin temas olduğu ortaya çıkmıştı. Bu bakımdan güç tüketiminin 150W-160W ortasında olacağı düşünülüyor.

GeForce RTX 4060 Ti ekran kartının AD106-350-A1 grafik ünitesi kullanacağı iddia ediliyor. Kırpılmış versiyonda 4352 CUDA çekirdeği, 32MB Düzey 2 ön bellek, 18Gbps bellek suratı, 288 GB/s bant genişliği formunda özellikler yer alacak. Fiyatı ise 399$-499$ ortasında bekleniyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar