Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaYapay ZekaGetty Images'dan DALL-E ve Midjourney'e Rakip: Metinden Görüntü Oluşturma Aracı Duyurdu

Getty Images’dan DALL-E ve Midjourney’e Rakip: Metinden Görüntü Oluşturma Aracı Duyurdu

Dünyanın en popüler stok görsel platformlarından Getty Images, “Generative AI” olarak isimlendirdiği yapay zekâ destekli aracını duyurdu. DALL-E ve Midjourney benzeri bir araç olarak karşımıza çıkan Generative AI, kullanıcıların yazdığı metinlerden görüntü oluşturabilecek. Henüz erken erişim aşamasında olan aracın yakın bir gelecekte tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

Getty Images’in yapay zekâ destekli görüntü oluşturma aracı, NVIDIA tarafından hazırlanan bir model üzerine inşa edildi. Getty Images kütüphanesinde bulunan 500 milyon civarı içerikle de eğitilen yapay zekâ, ürettiği tüm görsellere de özel bir filigran ekleyecek. Kullanıcılar, bu filigran sayesinde söz konusu görüntünün yapay zekâ tarafından üretildiğini anlayabilecekler.

Telif sorunu yaşanmayacak, üreticiler para kazanacak!

Meral Erden: Getty Images'Dan Dall-E Ve Midjourney'E Rakip: Metinden Görüntü Oluşturma Aracı Duyurdu 1

Getty Images, yapay zekâ aracını kullananlara bazı avantajlar sunacak. Diğer her şeyden önce, bu araç ile oluşturulan görseller için telif sorunu yaşanmayacak. Şirket, bu işle kendisi uğraşacak. Ayrıca kullanıcılar, yapay zekâ tarafından üretilen görsellerin eğitim için kullanılmasına izin verebilecek. Bu tür kullanıcılar, eğitim süreci için para kazanma olasılığı da yakalayacak. Getty Images, ihtiyaç duyulan kaynağı aboneliklerden sağlayacağını söylüyor.

Bu arada; Generative AI tarafından üretilen görsellerin kişiye özel olacağını belirtelim. Yapılan açıklamaya göre oluşturulan bir görüntü, diğer kullanıcıların lisanslamaları için Getty Images kütüphanesine eklenmeyecek. Böylelikle Getty Images aboneleri için eşsiz bir deneyim sunulmuş olacak. Araç kullanıma sunulduğunda, DALL-E ve Midjourney gibi rakiplerine karşı nasıl bir pozisyon alacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar