Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaİnternetGmail spamla çaba için iki değerli yeniliğe gidiyor

Gmail spamla çaba için iki değerli yeniliğe gidiyor

Gmail, e-postalarınızı daha inançlı hale getirmek için adımlar atıyor. Google, yıllar içinde Gmail’in yapay zeka savunmalarının, günde 15 milyar istenmeyen e-postayı durdurarak, spam, phishing ve berbat maksatlı yazılımların %99.9’unu engellediğini belirtiyor. Artık ise daha karmaşık problemlerle başa çıkmak için yeni bir kural setini uygulamaya koyuyor.

Bu yeni kurallar, günlük olarak 5.000’den fazla e-posta gönderen toplu e-posta gönderenler için tasarlandı. Birden fazla vakit bu göndericiler, sistemlerini gereğince inançlı hale getirmezler, bu da onları dolandırıcıların yahut hackerların sömürüsüne açık hale getirir. 2024 Şubat’ında Gmail, toplu göndericiler için yeni kuralları yürürlüğe koyacak.

Gmail spamla uğraş için iki kıymetli yeniliğe gidiyor

Gmail’in yeni toplu e-posta gönderici kurallarına bakacak olursak: Kimlik Doğrulama: Toplu göndericilerin sav ettikleri kişi olduklarını kanıtlamaları gerekecek. Bu, e-posta güvenliğini güçlendirir ve saldırganların içeri sızmasını maniler. Kolay Abonelik İptali: Ticari e-postalardan tek bir tıklamayla abonelikten çıkabileceksiniz. Göndericilerin bu talepleri iki gün içinde işlemesi gerekecek, bu da süreci meselesiz hale getirir.

Gmail, göndericiler için spam oranında net bir hudut belirleyecek. Bu, gelen kutunuzun daha az spam ile dolmasını sağlar. Bu kurallar, e-postayı herkes için daha inançlı hale getirme maksadını paylaşan sanayi ortakları, örneğin Yahoo, tarafından destekleniyor.

Eğer bir göndericiyseniz endişelenmeyin. Gmail, 2024’teki yürürlüğe girişten evvel bu ihtiyaçları karşılamanıza yardımcı olacak yönlendirmeler sunacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar