Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaOyunGoogle, Android Oyunlarını Windows PC’lerde Test Ediyor

Google, Android Oyunlarını Windows PC’lerde Test Ediyor

Microsoft, Windows 11 işletim sistemini Android uygulamalarını destekleyeceği vaadiyle duyurmuştu. Öte yandan, bu işlev masaüstü platformunun lansmanı için hazır olmamıştı. Şimdi ise Google sonunda ilk betayı başlattı ve belirli pazarlardaki kullanıcılar, Windows bilgisayarlarında 12 Android oyun çalıştırabilecekleri Google Play Oyunlar’a kaydolabilecek.

Bu özelliği alan ilk ülkeler/bölgeler ise oyuncuların Asphalt 9, Gardenscapes ve Homescapes’i ve yerel olarak mevcut bir avuç başka oyunu test edebileceği Hong Kong, Tayvan ve Güney Kore.

Google Play Oyunlar Beta için en az Windows 10 (sürüm 2004) veya Windows 11’e, sekiz çekirdekli CPU’ya, orta derecede güçlü GPU’ya, 8 GB RAM’e ve en az 20 GB SSD depolamaya sahip bir PC’ye sahip olunması gerekiyor.

Google Play Oyunlar menüsü, normal Google Play Store’a oldukça benziyor. Farklılık ise daha uzun açıklamalar, oyunun reklamları ve uygulama içi satın alımları olup olmadığı konusunda farklı bildirimler içeriyor. Oyun bir Android cihazda oynanmasa bile oyuncular Play Puanları kazanabiliyor.

Platformun yakında daha fazla oyunla birlikte diğer pazarlara da beta olarak ulaşması bekleniyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar