Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaYapay ZekaGoogle Asistan'a Yapay Zekâ Desteği Geleceği Açıklandı: İşte İlk Bilgiler!

Google Asistan’a Yapay Zekâ Desteği Geleceği Açıklandı: İşte İlk Bilgiler!

Yapay zekâ odaklı teknolojiler her geçen gün biraz daha fazla yayılıyor. Üstelik artık sadece kurumsallar değil, bireysel kullanıcılar olarak bizler de yapay zekâ odaklı teknolojileri kullanmaya başladık. Ancak daha başlangıç aşamasında olduğumuzu söylemek gerek. Gelen son haberler, ABD merkezli teknoloji devi Google’ın son kullanıcı için yeni planlarını gözler önüne seriyor.

Google’ın çalışanlarına gönderdiği bir e-posta ifşa oldu. Söz konusu e-posta, Google’ın yıllardır aramızda olan “Asistan” hizmetinin yakın bir gelecekte yapay zekâ dopingi alacağını gözler önüne serdi. Hatta Google, bunu yaparken Google Asistan için çalışan bazı personeller ile de yollarını ayırdı. Zira yapay zekâ, bazı personellere duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmıştı.

Google Bard’a hayat veren “LLM” modeli, Asistan ile son kullanıcıya ulaşacak

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Asistan'A Yapay Zekâ Desteği Geleceği Açıklandı: İşte İlk Bilgiler! 1

Sızdırılan e-postaya göre Asistan’ın yapay zekâ dopingi, Google’ın ChatGPT rakibi sohbet boyu Bard‘a hayat veren “LLM” isimli dil modeli ile sağlanacak. Edinilen bilgilere göre yapay zekâ destekli Google Asistan, mobilden başlayarak tüm kullanıcılara ulaşacak. Şunu da belirtelim, Google personeli bu dönüşüm için çoktan çalışmaya başladı. Ancak çalışmaların ne zaman tamamlanacağı, kullanıcıların ne zaman yapay zekâ destekli Asistan’ı kullanmaya başlayacakları şimdilik muamma. Öte yandan; yapay zekâ destekli Google Asistan’ın neler sunacağı da şimdilik belli değil.

The Verge, sızdırılan e-postayı doğrulatmak için Google’a ulaştı. Jennifer Rodstrom isimli bir sözcü, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: Her ay yüz milyonlarca insan Asistan’ı kullanıyor ve onlara yüksek kaliteli deneyimler sunmaya kararlıyız. LLM’nin Asistan’ı güçlendirmemize ve onu daha da iyi hale getirmemize nasıl yardımcı olabileceğini keşfetmekten heyecan duyuyoruz… Yapılan bu açıklama, sızdırılan e-postayı doğrular nitelikte.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar