Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaDonanımGoogle TV’ye gelen yeni güncelleme, rakiplerin gözünü korkuttu

Google TV’ye gelen yeni güncelleme, rakiplerin gözünü korkuttu

Google TV için yayınlanan güncelleme, daha süratli ve küçük uygulamalarla birlikte geliyor. Şubat ayında Google, içerik bulmayı daha kolay hale getirmek için Google TV’de yeni güncellemeler yapacağını duyurmuştu. Bu güncelleme ile birlikte, sistem performansı artırıldı ve depolama alanı boşaltıldı.

Google, Google TV’ye App Hibernation isminde bir özellik ekledi. Bu özellik, uygulama 30 günden fazla kullanılmadığında devreye giriyor ve uygulamayı hibernasyona sokuyor. Bu süreç sırasında, sistem depolama alanını optimize eder ve uygulamaların boyutunu %25 oranında azaltmak için Android Uygulama Paketleri kullanır. Bu sayede, ihtiyacınız olan uygulamalar sırf kullanıma sunulur ve depolama alanı gereksiz uygulamalarla doldurulmaz.

Google ayrıyeten, Google TV’nin açılış mühletini kısalttı ve TV ve uzaktan kumanda düğmeleri ortasındaki karşılık müddetini düzgünleştirdi. Yine başlatma sırasında yükleme animasyonlarının müddeti de kısaltıldı.

Google TV’ye gelen yeni güncelleme, rakiplerin gözünü korkuttu

Google Community blog gönderisine nazaran, yeni özellikler çabucak kullanıma sunuldu. Lakin, 2023 yılının sonuna kadar daha fazla geliştirme yapılması bekleniyor. Bu geliştirmelerin, Google TV’nin genel kullanıcı tecrübesini geliştirmeyi hedeflediği belirtiliyor. Şu anda Google TV güncellemeleri için ayrıntılı bir kullanıma sunum planı bulunmamaktadır.

Google TV, akıllı TV’ler için tasarlanmış bir yazılımdır. Google Play Store’dan uygulamaları indirme, çevrimiçi içerikleri izleme ve Chromecast ile akıllı telefon yahut tabletinizi TV’ye yansıtma üzere özellikleri içerir. Güncellemeler ile birlikte Google TV, daha düzgün bir performans ve daha fazla kullanıcı dostu bir tecrübe sunmayı amaçlıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar