Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaDonanımGözlerimiz Bayram Edecek: LG, 4K Çözünürlüklü ve OLED Panelli UltraGear Monitörlerini Tanıttı

Gözlerimiz Bayram Edecek: LG, 4K Çözünürlüklü ve OLED Panelli UltraGear Monitörlerini Tanıttı

Akıllı telefon pazarında geride kalmış olsa da konu ekran teknolojilerine geldiğinde, adını yakın zamanda unutturmayacağından emin olmamızı sağlayan bir duruş sergiliyor LG. Zira Samsung gibi birçok devin akıllı telefon ekranlarını yapmasının yanı sıra, televizyon ve monitör tarafında LG, sık sık tercih ediliyor.

Neyi iyi yaptığının farkında olan ve bu alanlara daha çok yönelen şirket, geçtiğimiz günlerde dünyada ilk olma özelliği taşıyan monitör serisini duyurdu. UltraGear isimli bu seri, ilk görüşte aşka inanmanıza sebep olacak birbirinden çekici özelliklere sahip.

Aynı cihaz üzerinde 4K çözünürlükte 240Hz, 1080p çözünürlükte ise 480Hz tazeleme hızı sunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gözlerimiz Bayram Edecek: Lg, 4K Çözünürlüklü Ve Oled Panelli Ultragear Monitörlerini Tanıttı 1

Bu Dual-Hz özelliğiyle dünyada ilk olma özelliği taşıyan monitör, kullanıcılara söz konusu iki Hz modu arasında, monitörün arkasındaki joystick yoluyla geçiş imkânı sunuyor. Bu zamana kadar 4K çözünürlük sunan monitörler görmüş olsak da bunlar, 60Hz’in önüne geçemiyordu. Bu yönüyle UltraGear’ın öne çıkacağı şüphesiz.

Peki Dual-Hz dışında ne özelliği var bu monitörün?” sorusunu da cevaplayalım. GtG özelliği taşıyan monitörün tepki süresi 0,03ms. Bunu da bilmeyenler için kabaca görüntüleri hızlı bir şekilde işleyerek bulanıklık gibi kare atlamalarının önüne geçme yolu olarak anlatabiliriz. LG tarafından üretilen OLED panel de bu net ekrana parlaklık, renk ve kontrast katıyor.

Tasarım tarafında ise neredeyse görünmeyecek ince çerçeveler, Pixel Sound teknolojisiyle çalışan ve panelin arkasında yer alan güçlü dahili hoparlörler dikkat çekiyor. Bu özellikler, 32 inç boyutundaki modele ait.

Bunun büyük kardeşleri var.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gözlerimiz Bayram Edecek: Lg, 4K Çözünürlüklü Ve Oled Panelli Ultragear Monitörlerini Tanıttı 3

34, 39 inç boyutunda ultra geniş ve curved tasarıma sahip olan bu modeller, 21:9 görüntü oranına sahip. Yine 240Hz yenileme hızı sunan modeller; görüntü formatları, geniş ekranları ve LG OLED panelleriyle şüphesiz, oldukça içine çeken oyun deneyimlerini sağlayacaklar. Bu modellerde hoparlör yer almıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gözlerimiz Bayram Edecek: Lg, 4K Çözünürlüklü Ve Oled Panelli Ultragear Monitörlerini Tanıttı 5

Bunlar haricinde ise iki adet 45 inç, bir tane de 27 inç monitör var. VESA DisplayHDR teknolojisiyle gelen bu monitörler de detayları ve en uygun parlaklığı yakalamayı hedefliyor. 45 inç olan modeller kavisli bir tasarıma ve dahili hoparlörlere sahip. 27 inç boyutundaki model ise düz bir ekranda OLED panel sunuyor.

Model isimleri:

  • 27GS95QE
  • 32GS95UE
  • 34GS95QE
  • 39GS95QE
  • 45GS96QB
  • 45GS95QE

LG’nin yeni modellerini siz nasıl buldunuz?

Büyük monitör arayanlar için daha önce Phillips 34E1C5600HE’yi incelemiştik.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar